Zarządzeniem nr OR.36.2023 Starosty Lwóweckiego z dnia 28 sierpnia 2023 roku, na czteroletnią kadencję w latach 2023-2027, powołana została Powiatowa Społeczna Rada do Spraw Osób Niepełnosprawnych w Lwówku Śląskim w składzie:

1. Pani Aleksandra Bilińska – zgłoszona przez Burmistrza Gminy i Miasta Lwówek Śląski;
  2. Pani Monika Cybulska-Dolińska – zgłoszona przez Burmistrza Miasta i Gminy Mirsk;
  3. Pani Joanna Grochowska – zgłoszona przez Burmistrza Miasta i Gminy Wleń;
  4. Pani Monika Mierzejek – zgłoszona przez Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych ,,Mocni” z siedzibą w Uboczu;
  5. Pan Bogdan Łużny – zgłoszony przez Burmistrza Gminy i Miasta Lubomierz.

Dniu 13 września 2023 roku w Starostwie Powiatowym w Lwówku Śląskim
odbyło się pierwsze posiedzenie nowej kadencji ww. Rady.

W spotkaniu udział wzięli członkowie poprzedniej oraz nowej kadencji Powiatowej Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych w Lwówku Śląskim:

1. Pani Aleksandra Bilińska;
  2. Pani Joanna Grochowska;
  3. Pani Monika Mierzejek;
  4. Pani Monika Cybulska-Dolińska;
  5. Pani Elżbieta Ławniczak;
  6. Pani Urszula Maga.

W posiedzeniu Rady udział wzięli również:

1. Pan Daniel Koko – Starosta Lwówecki;
  2. Pani Izabela Romanek – Kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie
    w Lwówku Śląskim;
  3. Pani Wioleta Miczurska – Inspektor ds. osób niepełnosprawnych w PCPR w Lwówku Śląskim

Pan Daniel Koko, Starosta Lwówecki, przywitał zebranych gości, wręczył oficjalne podziękowania dla członków Rady poprzedniej kadencji oraz akty powołań dla członków Rady, powołanej na kadencję w latach 2023-2027.

Obecni na spotkaniu członkowie Rady, poprzez głosowanie, jednogłośnie wybrali przewodniczącego, wiceprzewodniczącego i sekretarza Rady:

– Przewodnicząca – Aleksandra Bilińska,

– Wiceprzewodnicząca – Monika Cybulska-Dolińska,

– Sekretarz – Joanna Grochowska.

Do zakresu działania powiatowych społecznych rad do spraw osób niepełnosprawnych należy:

• inspirowanie przedsięwzięć zmierzających do:
    • integracji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych,
    • realizacji praw osób niepełnosprawnych,
  • opiniowanie projektów powiatowych programów działań na rzecz osób niepełnosprawnych,
  • ocena realizacji programów,
  • opiniowanie projektów uchwał i programów przyjmowanych przez radę powiatu pod katem ich skutków dla osób niepełnosprawnych.