W piątek, 9 lutego 2024 r., w Pałacu Brunów, odbył się XII Bal Charytatywny, skierowany na pomoc podopiecznym Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Lwówku Śląskim. Organizowany od dwunastu lat, bal stanowił wyjątkową okazję do zbierania funduszy na nowoczesne narzędzia edukacyjne, takie jak monitory i tablice interaktywne dla Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Lwówku Śląskim.

Przed samym wydarzeniem, organizatorzy z sukcesem zgromadzili cenne dary na licytację, w tym prace lokalnych artystów, vouchery wypoczynkowe, biżuterię, zabiegi kosmetyczne, bony i vouchery upominkowe. Starosta Lwówecki Daniel Koko, w imieniu władz powiatu, przekazał na licytację obraz pt. „Wyjątkowa Kobieta” autorstwa Dariusza Milińskiego. To gest który podkreśla zaangażowanie władz w szczytne cele charytatywne.

Bal odbył się pod honorowym patronatem Pana Daniela Koko, Starosty Lwóweckiego, oraz Pani Marioli Szczęsnej, Burmistrz Gminy i Miasta Lwówek Śląski. Pan Starosta docenił wysiłek jaki włożono w organizację, podkreślając w oficjalnym liście nadzieję na pozytywne rezultaty wydarzenia.

„Dziękuję serdecznie za zaproszenie na Bal Charytatywny. Z żalem informuję, że z powodu nagłego zobowiązania służbowego nie mogę uczestniczyć w nim osobiście. Mimo to, chciałbym wyrazić moje najszczersze uznanie dla Państwa zaangażowania w tę szlachetną inicjatywę. Wasza determinacja w organizacji tego wydarzenia zasługuje na najwyższe pochwały.

Cieszę się, że obraz “Wyjątkowa Kobieta” artysty Dariusza Milińskiego, który przekazałem w imieniu Powiatu na licytację, może dodatkowo wspomóc cel doposażenia pracowni szkolnych.

Chciałbym również ponownie wyrazić moją radość związana z objęciem zaszczytnego honorowego patronatu nad tym ważnym wydarzeniem. Jestem przekonany, że Bal Charytatywny przyniesie wiele radości i wsparcia dla Państwa szlachetnego celu.

Mam głęboką nadzieję, że ta impreza przyniesie nie tylko wsparcie finansowe, ale także atmosferę jedności i wspólnoty. Życzę udanej imprezy i hojności ze strony uczestników.”

XII Bal Charytatywny to nie tylko elegancka impreza, ale przede wszystkim dowód hojności społeczności lokalnej i gotowości do pomocy w ważnych celach, zwłaszcza w dziedzinie edukacji.