Wczorajsza odsłona “VII Międzywarsztatowego Mini Playback Show” w Warsztacie Terapii Zajęciowej Caritas w Lwówku Śląskim była pełna muzycznej magii i kreatywności. Tematem tegorocznej imprezy były filmowe piosenki z dwudziestolecia międzywojennego.

Konkurs, gdzie uczestnicy wcielają się w wybrane postacie muzyczne i imitują ich śpiew na tle oryginalnych nagrań, okazał się prawdziwym spektaklem. Jury, w składzie Nadleśnicza Alina Sudoł-Koranalewicz, Beata Wasilewska (przewodnicząca Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności) oraz wicedyrektor Caritas Diecezji Legnickiej ks. Marcin Uryga, oceniło charakteryzację, choreografię i wyraz sceniczny uczestników.

Warsztaty Terapii Zajęciowej z Legnicy, Zgorzelca i Lubania wzięły udział w konkursie, prezentując utwory przedwojennych artystów, takich jak Eugeniusz Bodo, Aleksander Żabczyński, Hanna Ordonówna, Ludwik Sempoliński czy Zula Pogorzelaska. Poza konkursem wystąpili także uczestnicy WTZ we Lwówku Śląskim, zaskakując publiczność kreatywnymi interpretacjami.

Nagrody, ufundowane m.in. przez Starostę Daniela Koko, Nadleśniczą Alinę Kornalewicz, dyrektora Caritas Diecezji Legnickiej ks. Roberta Serafina i, znalazły swoich laureatów: 1. miejsce przypadło WTZ Zgorzelec, 2. miejsce WTZ Lubań, a 3. miejsce WTZ Legnica.

Jednak to nie tylko o wynikach – to o artystycznej pasji, o tworzeniu niezapomnianych chwil. “Baby, ach te baby”, “Ta mała piła dziś”, “Seks appeal”, “Miłość Ci wszystko wybaczy”, “Już taki jestem zimny drań”, “Wąsik, ach ten wąsik” – te tytuły piosenek tylko podkreślają różnorodność i ducha tego niezwykłego wydarzenia.

W tym wyjątkowym dniu, Starosta Lwówecki Daniel Koko, entuzjastycznie powitał wszystkich gości, podkreślając, że “VII Międzywarsztatowy Mini Playback Show” to nie tylko konkurs, lecz prawdziwy festiwal dobrej zabawy. W jego słowach przebijała idea, że nie chodzi tylko o zdobycie pierwszego miejsca, ale o wspólną radość i kreatywność uczestników. Starosta zaznaczył, że to nie miejsca na podium, ale energia i entuzjazm uczestników sprawiają, że każdy jest zwycięzcą od samego początku tego wyjątkowego wydarzenia. Wspólnie stworzyli atmosferę przyjaźni i współzawodnictwa, której duch z pewnością pozostanie w pamięci wszystkich uczestników.