Niczym grzyby po deszczu na stronach Powiatu Lwóweckiego pojawiają się ogłoszenia o kolejnych przetargach na modernizację, przebudowę i budowę dróg i chodników.

 

Już dawano Powiat Lwówecki nie realizował tak wiele inwestycji drogowych w jednym czasie. Drogi Pławna- Marczów, Lubomierz- Ubocze, Włodzice Wielkie- Włodzice- Małe, Pilchowice- Radomice, czy kolejny etap remontu cząstkowego Lwówek Śląski- Gryfów Śląski, do tego chodnik w Rakowicach Wielkich, chodnik w Giebułtowie czy mosty w Pławnej, to inwestycje, które albo dobiegają końca, albo są w trakcie realizacji, przygotowań. A na horyzoncie są inwestycje na drogach: Brunów- Chmielno- Ustronie, Chmielno- Zbylutów- Skorzynice, Pilchowice- Zapora i prawdopodobnie także Wleń- Łupki- Klecza.

To jednak nie wszystko, w poniedziałek, 9 października Zarząd Dróg Powiatowych w Lwówku Śląskim ogłosił przetarg na wykonanie przebudowy drogi powiatowej nr 2535D Lubomierz -Popielówek-Chmieleń na odcinku Popielówek-Chmieleń o łącznej długości 1,48 km.

„W zakres przebudowy wchodzi wykonanie nowej drogi powiatowej, na nowej konstrukcji z kruszywa łamanego wraz z przebudową istniejących elementów odwadniających tj. rowy i przepusty oraz przebudową istniejących zjazdów na przyległe pola uprawne wraz z przepustami oraz wykonanie mijanek.” – wyjaśnia ZDP Lwówek Śląski, który ogłosił przetarg na to zadanie.

Chętni wykonawcy mają czas do 24 października na składanie dokumentów. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z założeniami to w ciągu paru miesięcy będzie nowa droga w powiecie.

 

-/Lwówecki.info/-