Zakończyła się dostawa maszyn rolniczych z projektu: “Kwalifikacje i staże szansą rozwoju dla kolejnych roczników uczniów szkół zawodowych z powiatu Lwóweckiego”. Projekt, realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020, z wsparciem z Europejskiego Funduszu Społecznego, przynosi znaczące korzyści zarówno dla edukacji zawodowej, jak i rozwoju rolnictwa w regionie.

Jak już informowaliśmy Zespół Szkół Ekonomiczno-Technicznych dzięki wspomnianemu projektowi stał się posiadaczem nowego ciągnika CASE IH Farmall 105c HILOa o wartości 356.700 zł a  już teraz dołączyła do niego najnowsza dostawa sprzętu. Uczniowie i nauczyciele mogą cieszyć się dostępem do nowoczesnych maszyn rolniczych, które będą służyć jako znakomita platforma do nauki i rozwoju praktycznych umiejętności.

Należy podkreślić, że każda z dostarczonych maszyn jest znaczącym aktywem dla placówki edukacyjnej. Oto lista sprzętu oraz ich cen:

– Ładowacz czołowy o wartości 31 488,00 zł – ten sprzęt umożliwia skuteczne prace związane z załadunkiem i rozładunkiem, co jest niezwykle ważne w dzisiejszym rolnictwie.

– Opryskiwacz o szerokości roboczej 15 metrów, o wartości 20 418,00 zł – idealny do precyzyjnego i efektywnego rozprowadzania środków ochrony roślin.

– Agregat do uprawy bezorkowej o szerokości 3 metry o wartości 34 440,00 zł – narzędzie niezbędne w uprawie roli, minimalizujące wpływ na strukturę gleby.

– Rozsiewacz nawozów, o wartości 73 800,00 zł – kluczowy element zwiększający wydajność upraw i jakość plonów.

– Pług trzy skibowy w cenie 36 531,00 zł – nieoceniony w pracy z glebą, szczególnie przy przygotowywaniu pola do siewu.

– Sadzarka i obsypnik do ziemniaków za 7 626,00 zł – umożliwiające precyzyjne sadzenie i obsypywanie ziemniaków, co przekłada się na wydajność i jakość planów.

– Przyczepa o wartości 78 474, 00 zł to kolejna z maszyn która zwiększy możliwość zdobywania praktycznego doświadczenia.

Dostawa tego nowoczesnego sprzętu do szkoły nie tylko usprawni proces nauczania uczniów, ale także przyczyni się do podniesienia poziomu kwalifikacji zawodowych oraz zwiększenia konkurencyjności absolwentów na rynku pracy. Jednocześnie, taka inwestycja wpisuje się w ogólny rozwój sektora rolniczego, czyniąc go bardziej zrównoważonym i innowacyjnym.

” Projekt Kwalifikacje i staże szansą rozwoju dla kolejnych roczników uczniów szkół zawodowych z

powiatu Lwóweckiego RPDS.10.04.01-02-0017/20

– realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Zespół Szkół Ekonomiczno- Technicznych w Rakowicach Wielkich stał się symbolem nowoczesności i postępowości jako jedna z nielicznych placówek zawodowych w regionie, dzięki projektowi “Dalszy rozwój szkolnictwa zawodowego w powiecie lwóweckim”, stała się posiadaczem Maszyny CNC o ogromnej wartości 193 110,00 zł. To nowoczesne urządzenie otwiera przed uczniami ogromne perspektywy w zakresie przyszłościowego przemysłu.

Warto podkreślić, że szkoła już dziś planuje serię szkoleń na tym nowoczesnym sprzęcie, co umożliwi młodym ludziom zdobycie umiejętności z obszaru technologii CNC, czyniąc tę placówkę edukacyjną prawdziwym liderem w zakresie edukacji zawodowej. Jest to niezwykle istotne w dzisiejszym świecie przemysłu i produkcji. Dzięki temu, uczniowie Zespołu Szkół Ekonomiczno-Technicznych będą gotowi na wyzwania przyszłości.