W dniu 14 października 2023 roku, mieszkańcy powiatu lwóweckiego wyruszyli w pełne pasji i entuzjazmu przedsięwzięcie. O godzinie 6 rano, uczestnicy rajdu spotkali się, aby spakować swoich wiernych towarzyszy – rowery – i wyruszyć na przygodę życia.

Trasa rajdu liczyła imponujące 35 kilometrów, co już samo w sobie stanowiło wyzwanie. Ale to wyzwanie było tylko dodatkową motywacją dla pasjonatów, którzy byli gotowi stawić czoła każdemu podjazdowi i zakrętowi.

Jednak to, co uczyniło ten rajd naprawdę wyjątkowym, to możliwość nawiązania kontaktu z mieszkańcami czeskiego Zaclerza. Granice między krajami stały się nieważne, a ludzie z różnych stron granicy spotkali się, jednocząc w pasji.

Kiedy uczestnicy rajdu poczuli zmęczenie, nadszedł moment na zasłużony odpoczynek. Mieszkańcy Zaclerza przyjęli ich serdecznie i poczęstowali pysznym obiadem. To nie tylko przywróciło energię, ale także podkreśliło ducha wspólnoty, który stał się esencją tego wydarzenia.

Rajd rowerowy “Zakończenie sezonu rowerowego 2023 w Zaclerzu” to nie tylko historia o wycieczce rowerowej. To opowieść o pasji, przygodzie i integracji między ludźmi.

Projekt “Dolnośląski Festiwal Dary Lasu” współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu INTERREG CZECHY-POLSKA 2021-2027 za pośrednictwem Euroregionu Nysa. Projekt: Dolnoslezský festival Dary lesa/Dolnośląski Festiwal Dary Las Projekt “Dolnoslezský festival Dary lesa” je spolufinancovaný Evropskou unií z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci programu INTERREG ČESKO-POLSKO 2021-2027 prostřednictvím Euroregionu Nisa.