Dnia 20 marca 2024 roku w Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej w Mirsku odbyły się Mistrzostwa Powiatu Lwóweckiego Szkolnego Związku Sportowego w Piłce Ręcznej Dziewcząt  i Chłopców w ramach Igrzysk Dzieci (rocznik 2011 i młodsi). Organizatorem zawodów był PSZS  w Lwówku Śląskim oraz SP Mirsk. Zawody finansowane ze środków dotacji  Powiatu Lwóweckiego. Kierownikiem zawodów był p. Grzegorz Połaczewski natomiast sędzią głównym wszystkich spotkań był p. Dariusz Plitt. Zwycięskie drużyny będą reprezentowały Powiat Lwówecki oraz swoje Gminy w Półfinałach Strefy Jeleniogórskiej, który odbędzie się 25 marca 2024 roku w Kamiennej Górze dla dziewcząt oraz  między 25.03 – 05.04.2024r. w Jeleniej Górze dla chłopców. Gratulacje dla wszystkich drużyn i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Przebieg zawodów:

DZIEWCZĘTA:

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

I miejsce             SP Mirsk                              op. Joanna Plitt

SKŁAD DRUŻYN:

SP Mirsk: Balukiewicz Barbara, Chmielowiec Marcela, Chroł Lena, Dasiak Wanesa, Dąbrowska Maja, Jankowicz Olivia, Kalinowska Aleksandra, Koziołkiewicz Joanna, Krasicka Nina, Krawiec Wiktoria, Krupa Julia, Oniszczuk Blanka, Orlik Anastazja, Paja Martyna, Piotrowska Emilia, Siemek Nadia, Tracz Sara

CHŁOPCY:

SP Mirsk                              –              SP 3 Lwówek Śląski         2 : 4 (0 : 1)

SP 2 Lwówek Śląski         –              SP Lubomierz                    6 : 1 (1 : 1)

SP Mirsk                              –              SP 1 Gryfów Śląski           4 : 3 (1 : 1)

SP 3 Lwówek Śląski         –              SP Lubomierz                    0 : 1 (0 : 0)

SP 2 Lwówek Śląski         –              SP 1 Gryfów Śląski           4 : 2 (1 : 1)

SP Mirsk                              –              SP Lubomierz                    9 : 3 (4 : 1)

SP 3 Lwówek Śląski         –              SP 2 Lwówek Śląski         1 : 6 (1 : 3)

SP Lubomierz                    –              SP 1 Gryfów Śląski           5 : 7 (2 : 4)

SP Mirsk                              –              SP 2 Lwówek Śląski         5 : 6 (3 : 4)

SP 3 Lwówek Śląski         –              SP 1 Gryfów Śląski           2 : 1 (2 : 0)

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

I miejsce             SP 2 Lwówek Śląski        op.  Grzegorz Połaczewski

II miejsce            SP Mirsk                              op. Joanna Plitt

III miejsce           SP 3 Lwówek Śląski         op. Danuta Pogoda

IV miejsce           SP Lubomierz                    op. Sławomir Rak

V miejsce            SP 1 Gryfów Śląski           op. Beata Hryciew-Listwan

SKŁAD DRUŻYN:

SP 2 Lwówek Śląski: Samuel Andrukiewicz, Wiktor Baszak, Marcin Cieślak, Dawid Fojna, Filip Grześków, Jerzy Latarowski, Dominik Matkowski, Stanisław Miroszek, Olaf Poniźniak,  Kacper Przybyło, Dominik Schandurski, Daniel Skrucha, Bartosz Sojka, Kacper Zając.

SP Mirsk: Bartłomiej Bielewski, Jakub Domagała, Dominik Januszczyc, Mikołaj Kudła, Gabriel Kulaszyński, Kacper Kuźlik, Mikołaj Kwiatkowski, Jakub Palki, Jakub Wojtowicz.

SP 3 Lwówek Śląski: Kacper Dacków, Olaf Gałucha, Wiktor Jezioro, Adam Kościelny, Hubert Kujel, Kacper Nowosielski, Gabriel Wiśniewski, Adam Szlachciuk, Konrad Gluza.

SP Lubomierz: Michał Bogdan, Miłosz Hajdul, Szymon Januszkiewicz, Filip Lichtański, Antoni Moniatowicz, Marcel Muszyński, Paweł Rak, Damian Tarnowski, Michał Warowy.

SP 1 Gryfów Śląski: Maciej Baszak, Miłosz Cabała, Alex Moch, Andrii Stepaniuk, Natan Sułkowski, Filip Szlas, Alan Wiktorowicz, Alan Wiśniewski, Nathan Wolanin, Michał Żuk.

Opracował

Grzegorz Połaczewski