Powiat Lwówecki zaprasza do wzięcia udziału w konkursie na najciekawszą, oryginalną i mało znaną atrakcję turystyczną w powiecie lwóweckim!

Średniowieczne budowle sakralne, renesansowy Ratusz Miejski w Lwówku Śląskim, barokowy Kościół św. Maternusa w Lubomierzu, dziedzictwo rodziny Schaffgotschów w Gryfowie Śląskim i okolicach, Zamek Lenno we Wleniu, sztolnie w kopalni św. Jana w Krobicy, zespoły pałacowe, ruiny zamków, dziesiątki zabytków wpisanych na listę Narodowego Instytutu Dziedzictwa. Ponadto rezerwaty przyrodnicza, Park Krajobrazowy Dolina Bobru, obszary chronione Natura 2000, torfowiska, góry Izerskie, bogactwo fauny i flory oraz wielka historia. Tych przykładów atrakcji turystycznych można by mnożyć jeszcze długo. Ale już wszyscy dobrze je znamy, bardzo cenimy i jesteśmy dumni z tak bogatej oferty turystycznej.

Tymczasem celem konkursu jest poszukanie trochę mniej oczywistych atrakcji turystycznych. Może jest gdzieś niedawno odnowiony dom przysłupowy, którym moglibyśmy się pochwalić? Albo ciekawy kawałek natury zapomniany przez turystów i mieszkańców? Albo niecodzienny i egzotyczny ogród, który mógłby zainteresować fanów roślin? Wszystko zależy od Waszej wiedzy i kreatywności!

3 osoby, które wytypują najbardziej interesujące, oryginalne atrakcje – zostaną uwiecznione na tabliczkach oznaczających te miejsca.

Wszystkie szczegóły w regulaminie konkursu.

Zapraszamy do udziału!!