Po całym dniu sprzątania brzegów Jeziora Złotnickiego, jesteśmy naprawdę podekscytowani efektami naszej pracy. Dzięki wspólnemu wysiłkowi wielu osób oraz wsparciu lokalnych instytucji i firm, nasze jezioro prezentuje się teraz naprawdę świetnie.

Ogromne podziękowania należą się osobom, które pracowały ciężkim sprzętem, zapewniając skuteczne sprzątanie brzegów. Tomaszowi Krawczykowi, Wiktorowi Sadowskiemu oraz Kamilowi Sobocińskiemu.

Nie możemy zapomnieć o roli młodzieży i szkół, które włączyły się w akcję. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Gryfowie Śląskim pod opieką swoich nauczycieli oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Gryfowie Śląskim pokazali jak ważne jest edukowanie młodego pokolenia w kwestii ochrony środowiska. Naprawdę dali z siebie wszystko, pokazując, że wspólnie możemy zdziałać wielkie rzeczy!

Wsparcie wędkarzy, na czele z Prezesem Grzegorzem Czają, również miało kluczowe znaczenie. Ich lokalna wiedza i zaangażowanie przyczyniły się do skutecznego zidentyfikowania obszarów wymagających największej uwagi podczas sprzątania

Dodatkowo dziękujemy za wsparcie ze strony Zakładów Mięsnych z Proszówki, które zapewniły uczestnikom akcji pyszną kiełbaskę, dziękujemy Pani Gosi Moskalik która przygotowała posiłki, dodały one energii podczas całego dnia pracy.

Wreszcie, ogromne podziękowania należą się mieszkańcom Gminy, którzy włączyli się w akcję sprzątania, wasze zaangażowanie naprawdę się liczyło i przyniosło wymierne efekty.

Niech ta akcja będzie impulsem do dalszych inicjatyw mających na celu wspólne budowanie lepszego jutra- Podsumował dzień pełen pracy Starosta Lwówecki Daniel Koko.