Zapraszamy Was na coroczny rajd rowerowy podczas Dolnośląskiego Festiwalu Darów Lasu! Jak zawsze, przygotowaliśmy dwie wspaniałe trasy do wyboru, tak aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Pierwsza z tras, o długości około 20 km, to idealna propozycja dla rodzin, które chcą spędzić aktywny dzień na świeżym powietrzu. To doskonała okazja do wspólnego czasu i odkrywania uroków naszej okolicy na dwóch kółkach.

Druga trasa, bardziej wymagająca, ma długość około 60 km i dostarczy wyzwania dla bardziej doświadczonych rowerzystów.

Przekrocz granice i dołącz do naszej partnerskiej reprezentacji z miasta Żacler w Czechach, która również weźmie udział w rajdzie.

Na mecie czekać będzie na Was ciepły posiłek, abyście mogli zregenerować siły i podzielić się wrażeniami z innymi uczestnikami. Nasze rajdy to nie wyścig, a okazja do rekreacji i dobrej zabawy. Liczy się wspólny czas spędzony na ścieżkach rowerowych, nie miejsce na mecie.

Warunkiem uczestnictwa jest wcześniejsze złożenie wypełnionego i podpisanego oświadczenia w Wydziale Rozwoju, Integracji Europejskiej i Promocji Starostwa Powiatowego we Lwówku Śląskim, ul. Szpitalna 4, Lwówek Śląski, II piętro, pokój 216, do dnia 23.09.2023. lub wypełniony i własnoręcznie podpisany skan oświadczenia na mail : p.ciupinska@powiatlwowecki.pl

telefon kontaktowy: 75 782 36 53

Do zobaczenia na trasie!

Szczegóły

Data: 23.09.2023

Godz. 11:00- start dużej pętli (ok.60 km) z Parku Miejskiego w Lwówku Śląskim (wejście od Alei Wojska Polskiego tuż przy tężni)

Trasa: https://pl.mapy.cz/s/boducutabe

Godz. 12:00- start małej pętli (ok. 20 km) z Parku Miejskiego w Lwówku Śląskim (wejście od Alei Wojska Polskiego tuż przy tężni)

Trasa: https://en.mapy.cz/s/cerofoketo

Zachęcamy wszystkich mieszkańców Powiatu Lwóweckiego oraz miłośników naszych pięknych ścieżek rowerowych do wzięcia udziału w rajdzie i wspólnego spędzenia aktywnego dnia na świeżym powietrzu.

Dolnośląski Festiwal Dary Lasu to wydarzenie o charakterze sportowo-edukacyjnym ze szczególnym naciskiem na udział mieszkańców polsko – czeskiego pogranicza. Celem jest przezwyciężenie uprzedzeń narodowościowych wśród mieszkańców Polski i Czech,  pogłębienie wiedzy na temat Euroregionu oraz wznowienie współpracy między partnerami po pandemii COVID. Podczas festiwalu na przygotowanych stoiskach uczestnicy obu krajów będą mogli zapoznać się z regionalnymi produktami ekologicznymi, poznać przyrodę obszaru pogranicza, wspólnie spożyją leśny bigos, odbędzie się również rajd rowerowy po lasach Powiatu, a w październiku po okolicach miasta Zaclerz. Dzięki projektowi uczestnicy będą mogli zawrzeć nowe znajomości, wzrośnie wielojęzyczność w obu krajach, oraz odnowi się współpraca między partnerami.

Projekt “Dolnośląski Festiwal Dary Lasu” współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnegow ramach programu INTERREG CZECHY-POLSKA 2021-2027 za pośrednictwem Euroregionu Nysa. Projekt: Dolnoslezský festival Dary lesa/Dolnośląski Festiwal Dary Las Projekt “Dolnoslezský festival Dary lesa” je spolufinancovaný Evropskou unií z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci programu INTERREG ČESKO-POLSKO 2021-2027 prostřednictvím Euroregionu Nisa.