Już niebawem, 23 września 2023 roku, Lwówek Śląski stanie się miejscem magicznego spotkania z przyrodą i aktywnością podczas ”Dolnośląskiego Festiwalu Darów Lasu”. Tego dnia Park Miejski w Lwówku Śląskim stanie się sercem wydarzenia, a program festiwalu obfituje w atrakcje dla wszystkich miłośników przyrody i aktywności na świeżym powietrzu.

Rajd Rowerowy: Śladem Przyrody i Aktywności

Dla miłośników rowerów i pięknych krajobrazów przygotowano dwie trasy: dużą pętlę liczącą około 60 km oraz małą pętlę o długości około 20 km. To doskonała okazja, aby poznać uroki okolicznych ścieżek rowerowych i spędzić aktywnie czas na łonie natury. Start rajdu o godzinie 11:00 to początek przygody, która zapewni mnóstwo wrażeń i pięknych widoków.

Jednocześnie już dziś zapraszamy na raj rowerowy który odbędzie się 14.10.2023 roku w Zaclerzu !

Wkrótce ogłosimy nabór.

 

Dolnośląski Festiwal Darów Lasu: Świętujmy Naturę

Festiwal oficjalnie rozpoczyna się o godzinie 12:30 i obiecuje niezapomniane chwile. Koncert ”Orkiestry Reprezentacyjnej Lasów Państwowych” z Tucholy dostarczy niezapomnianych dźwięków przyrody.

Kultura i Tradycja

W programie festiwalu znajdą się także występy artystyczne, takie jak występ „Izerskich Bogdanek” i „Gryfowskiej Kapeli Podwórkowej”, które zaprezentują folklor i kulturę regionu. Nie zabraknie także koncertu zespołu „Scarp of Paper” oraz kabaretowego występu „OT.TO”, który dostarczy rozrywki i śmiechu.

Kulinaria i Twórcy na Stoiskach Tematycznych

Smakosze nie będą zawiedzeni. O godzinie 17:45 rozpocznie się degustacja tradycyjnego polskiego dania – bigosu, które z pewnością zachwyci podniebienia uczestników festiwalu.

Na stoiskach tematycznych będzie okazja spotkać się z twórcami, m.in. Bogusławem Onsowiczem, który prezentuje swoje ikony, oraz Sergijem Mychalczenko, czyli Zaklinaczem Drewna, który dzieli się swoją pasją do tego wyjątkowego materiału.

Odwiedźcie Nas

Dolnośląski Festiwal Darów Lasu to okazja, aby świętować przyrodę, kulturę oraz aktywny tryb życia. Wstęp na festiwal jest bezpłatny, więc nie wahajcie się dołączyć do naszego wyjątkowego święta natury.

Przyjdźcie i odkryjcie piękno lasu, aktywności na świeżym powietrzu oraz bogactwo kultury regionu Dolnego Śląska. Do zobaczenia na Dolnośląskim Festiwalu Darów Lasu 2023!

Dolnośląski Festiwal Dary Lasu to wydarzenie o charakterze sportowo-edukacyjnym ze szczególnym naciskiem na udział mieszkańców polsko – czeskiego pogranicza. Celem jest przezwyciężenie uprzedzeń narodowościowych wśród mieszkańców Polski i Czech,  pogłębienie wiedzy na temat Euroregionu oraz wznowienie współpracy między partnerami po pandemii COVID. Podczas festiwalu na przygotowanych stoiskach uczestnicy obu krajów będą mogli zapoznać się z regionalnymi produktami ekologicznymi, poznać przyrodę obszaru pogranicza, wspólnie spożyją leśny bigos, odbędzie się również rajd rowerowy po lasach Powiatu, a w październiku po okolicach miasta Zaclerz. Dzięki projektowi uczestnicy będą mogli zawrzeć nowe znajomości, wzrośnie wielojęzyczność w obu krajach, oraz odnowi się współpraca między partnerami.

Projekt “Dolnośląski Festiwal Dary Lasu” współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnegow ramach programu INTERREG CZECHY-POLSKA 2021-2027 za pośrednictwem Euroregionu Nysa. Projekt: Dolnoslezský festival Dary lesa/Dolnośląski Festiwal Dary Las Projekt “Dolnoslezský festival Dary lesa” je spolufinancovaný Evropskou unií z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci programu INTERREG ČESKO-POLSKO 2021-2027 prostřednictvím Euroregionu Nisa.

PROGRAM

Zachęcamy do zgłaszania się na rajd rowerowy!

Jednocześnie już dziś zapraszamy na raj rowerowy który odbędzie się 14.10.2023 roku w Zaclerzu !

Wkrótce ogłosimy nabór