Za nami X Jubileuszowy Przegląd Zespołów Teatralnych osób Niepełnosprawnych którego zaszczytny tytuł Patronatu honorowego objął Starosta Powiatu Lwóweckiego- Daniel Koko .Z tradycji stała się zadość- Przegląd rozpoczął się od występu zespołu „Debiut” ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Lwówku Śląskim.

Imprezę poprowadzili : Małgorzata Wojciechowska oraz Ireneusz Łądkiewicz

Impreza ta wpisała się na stałe w kalendarz Lwóweckich imprez, odbywa się cyklicznie od 2011 roku można powiedzieć nieprzerwanie nie licząc siły wyższej jaką był czas pandemii.

Głównymi Organizatorami Przeglądu Zespołów Teatralnych Osób Niepełnosprawnych była Fundacja Pomocy Niepełnosprawnym „Płakowice” oraz Zespół Placówek Edukacyjno– Wychowawczych w Lwówku Śląskim. Natomiast współorganizatorami imprezy: Starostwo Powiatowe we Lwówku Śląskim, Urząd Gminy i Miasta Lwówek Śląski, Lwówecki Ośrodek Kultury, Powiatowe Centrum Edukacji w Lwówku Śląskim oraz gospodarz miejsca w którym odbyło się wydarzenie- Pałac Brunów.

Tak jak wspominaliśmy patronat honorowy nad imprezą objął Starosta Lwówecki Daniel Koko wraz z Mariolą Szczęsną Burmistrz Gminy i Miasta Lwówek Śląski.

Patronat medialny podjął portal Lwówecki.info

Przegląd Zespołów Teatralnych to przegląd osób wyjątkowych, osób wielkich talentów jest to wydarzenie o wielkiej tradycji, które ma swoją markę, wydarzenie które przełamuję stereotypy, niweluje wszelkie bariery ale także wydarzenie, które ma na celu pokazanie najmocniejszych stron tych wyjątkowych artystów dzisiaj występujących– podkreślił wagę wydarzenia Starosta Lwówecki Daniel Koko.

Starosta podkreślił, że wydarzenie to ma na celu dobrą zabawę – Cieszę się, że impreza ta wpisała się na stałe w kalendarz tych pięknych jesiennych dni i jest to z pewnością jedna z najwspanialszych imprez w tym okresie.

W Przeglądzie Zespołów Teatralnych Osób Niepełnosprawnych jak każdego roku udział wzięła imponująca liczba uczestników, sala została wypełniona po brzegi by wspólnie podziwiać talenty artystów.

Na scenie mogliśmy zobaczyć:

-grupę teatralną „Fantazja” oraz grupę taneczną „Pasjonatki” które tak jak zespół „Debiut” należą do utalentowanej grupy gospodarzy z Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Lwówku Śląskim

-zespół „Na Jednej Nodze” z Zespołu Szkół Specjalnych w Świebodzicach

-grupę teatralną ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Lubaniu

-grupę teatralną z Zespołu Szkół Specjalnych w Kamiennej Górze

-artystów z Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci w Świebodzicach

-artystów z Powiatowego Zespołu Szkół o Placówek Specjalnych w Bolesławcu „Guzik z Pętelką”

-utalentowaną grupę z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 10 w Wałbrzychu

-zespół pełen talentów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Wojcieszowie.