Dnia 28 maja 2024 roku na Stadionie Lekkoatletycznym przy Szkole Podstawowej nr 1 w Lwówku Śląskim odbyły się Mistrzostwa Powiatu Lwóweckiego SZS w Zawodach Klas I i II w ramach Trójboju Lekkoatletycznego dziewcząt i chłopców Igrzysk Dzieci (rocznik 2016 i 2015). Organizatorem zawodów był Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Lwówku Śląskim. Współorganizatorem imprezy była SP 1 Lwówek Śląski oraz SP 2 Lwówek Śląski. Zawody finansowane ze środków dotacji Powiatu Lwóweckiego oraz Gminy i Miasta Lwówek Śląski. Kierownikiem zawodów był p. Grzegorz Połaczewski. Poszczególne konkurencje sędziowali nauczyciele wychowania fizycznego. W rozgrywkach wystartowało około 120 zawodniczek  i zawodników, rywalizując w trzech konkurencjach tj, bieg 60m, rzut piłeczką palantową z rozbiegu, skok w dal z rozbiegu. Zwycięzcy poszczególnych kategorii wezmą udział w Finale Strefy Jeleniogórskiej, który odbędzie się w czerwcu czerwca 2024 roku. Gratulacje dla wszystkich startujących drużyn za sportową postawę.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA KLAS PIERWSZYCH:

I miejsce               Szkoła Podstawowa nr 2 Lwówek Śląski                       525 pkt.

II miejsce              Szkoła Podstawowa nr 3 Lwówek Śląski                        522 pkt.

III miejsce             Szkoła Podstawowa Wleń                                                504 pkt.

IV miejsce             Szkoła Podstawowa Mirsk                                                499 pkt.

V miejsce              Szkoła Podstawowa nr 1 Gryfów Śląski                          456 pkt.

NAJLEPSZE WYNIKI

DZIEWCZĘTA:

I miejsce                Zofia Latusek                        (SP Wleń)                              105 pkt.

II miejsce              Maja Żuraw                          (SP 3 Lwówek Śląski)           91 pkt.

III miejsce             Wiktoria Walasek                (SP 2 Lwówek Śląski)           86 pkt.

CHŁOPCY:

I miejsce                Marcel Piątek                       (SP 2 Lwówek Śląski)           79 pkt.

II miejsce              Marcel Zając                         (SP Wleń)                              70 pkt.

III miejsce             Antoni Kudra                        (SP 2 Lwówek Śląski)           68 pkt.

SKŁAD ZWYCIĘSKIEJ DRUŻYNY: Wiera Boiko, Hanna Kaczorowska, Amelia Monastyrska, Klaudia Witkowska, Wiktoria Walasek, Alan Cieślak, Antoni Kudra, Tymoteusz Kuźma, Marcel Piątek, Jan Skrobuk.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA KLAS DRUGICH:

I miejsce               Szkoła Podstawowa Wleń                                               646 pkt.

II miejsce              Szkoła Podstawowa nr 3 Lwówek Śląski                        623 pkt.

III miejsce             Szkoła Podstawowa nr 2 Lwówek Śląski                        604 pkt.

IV miejsce             Szkoła Podstawowa nr 1 Gryfów Śląski                          598 pkt.

V miejsce              Szkoła Podstawowa Mirsk                                                580 pkt.

VI miejsce             Szkoła Podstawowa Masters Academy L-K Śl.              494 pkt.

VII miejsce            Szkoła Podstawowa Pławna                                             487 pkt.

NAJLEPSZE WYNIKI

DZIEWCZĘTA:

I miejsce                Maria Niedzielska                (SP 2 Lwówek Śląski)           114 pkt.

II miejsce              Alicja Hutnik                         (SP 3 Lwówek Śląski)           110 pkt.

III miejsce             Wiktoria Kucharczyk          (SP 1 Gryfów Śląski)            109 pkt.

CHŁOPCY:

I miejsce                Miłan Kędzierski                  (SP Pławna)                           105 pkt.

II miejsce              Franciszek Wójcik               (SP Wleń)                              104 pkt.

III miejsce             Kornel Karaczun                   (SP 1 Gryfów Śląski)            88 pkt.

SKŁAD ZWYCIĘSKIEJ DRUŻYNY: Oliwia Dusznik, Anastazja Kodzis, Aleksandra Marceluk, Daria Rzeczycka, Magdalena Świętochowska, Ignacy Klimek, Nikodem Łyżnik, Wojciech Smyka, Franciszek Wójcik, Paweł Wróbel.

G. Połaczewski