Jak wynika z danych otrzymanych od Wojewody Dolnośląskiego w powiecie lwóweckim tylko średnio 30% mieszkańców jest w pełni zaszczepionych przeciwko koronawirusowi, a ok. 40% zaszczepionych jest przynajmniej jedną dawką.

Na tle tych wyników Starostwo Powiatowe w Lwówku Śląskim wypada naprawdę dobrze. Ok. 75% urzędników pracujących w Starostwie jest już w pełni zaszczepionych. Jednak wciąż musimy stosować niezbędne środki ostrożności w trosce o ludzi korzystających z naszych usług, jednocześnie namawiamy gorąco wszystkich niezaszczepionych mieszkańców powiatu o przyjęcie szczepionki, bo dzięki temu szybciej osiągniemy odporność populacyjną, a nasza praca będzie mogła być realizowana dla potrzeb mieszkańców bez żadnych utrudnień. Szczepionki na koronawirusa są bezpłatne – a to najbardziej skuteczna metoda chroniąca ludzi przed zarażeniami.

Przypominamy również, że 16 i 19 lipca może zostać zaszczepionych 200 osób szczepionką Johnson&Johnson. Wystarczy przyjść do Punktu Szczepień Powszechnych w Lwówku Śląskim. Oczywiście potrzebna jest wcześniejsza rejestracja, którą możecie Państwo dokonać dzwonić pod numer: 75 782 01 68, 75 782 02 13 lub na infolinię: 989.

Dzięki Waszej postawie możemy szybciej wrócić do normalności!