W ramach ciągłego dążenia do poprawy infrastruktury zdrowotnej, Powiat Lwówecki w roku 2021 skierował swoje wysiłki w nowe kierunki.

Świadczenia krioterapii ogólnoustrojowej w Gryfowie Śląskim

– Wprowadzenie nowoczesnej kriokomory jako alternatywnej metody leczenia – koszt inwestycji blisko 260 tys. zł.

Krioterapia to procedura, w której pacjent na krótki okres poddawany jest ekstremalnie niskim temperaturom, co przynosi szereg korzyści zdrowotnych. Kriokomora w Gryfowie Śląskim, wyposażona w zaawansowane technologie, umożliwia skuteczne stosowanie tej terapii.

Nowatorska termomodernizacja szpitala w Gryfowie Śląskim

– Inwestycja o wartości niemalże 2,22 mln zł, z wkładem Powiatu Lwóweckiego wynoszącym 1,1 mln zł.

– W trakcie roku 2021 podjęto prace remontowe dachu na segmentach B i C szpitala, wraz z ociepleniem stropu ostatniej kondygnacji. Dodatkowo, przeprowadzono prace ogólnobudowlane remontu tarasów przy budynku.

Ochrona zdrowia w Powiecie Lwóweckim to dynamiczny proces. Te strategiczne kroki potwierdzają zobowiązanie Powiatu do stałego doskonalenia opieki zdrowotnej w VI kadencji.