Baner zapraszający na wycieczkę rowerową

Czerwiec to perfekcyjny czas, by zwiedzać najbliższą okolicę na rowerach! Powiat Lwówecki doskonale nadaje się do tego typu eskapad, dlatego w ramach przygotowania do corocznego pikniku artystycznego w Tarczynie zapraszamy na rowerową wycieczką śladami kina!

Już 12. czerwca wspólnie dowiemy się, jak Franek Dolas rozpętał II wojnę światową, poznamy drogę do raju, a także dowiemy się, dlaczego Tom Cruise nie wysadził zabytkowego mostu na rzece Bóbr.

Goście

Naszym przewodnikiem będzie Lech Moliński (animator kultury i popularyzator turystyki filmowej, przygotowujący dla Strefy Kultury Wrocław cykl „Kinematograf Wrocławski”). Na opracowanej przez niego trasie znajdą się miejsca związane z X muzą, a część przystanków uświetnią specjalne atrakcje, wśród których na pierwszy plan wysuwa się wizyta gościa specjalnego!

Dawid Kołosowski na co dzień zajmuje się wyszukiwaniem miejsc, które są idealnymi planami filmowymi. Jego pasją są podróże po świecie śladami lokalizacji już wykorzystanych na ekranie. Jako „location scout” pracował m.in. przy filmach „Pokot” Agnieszki Holland czy „Ułaskawienie”Jana Jakuba Kolskiego, a jako podróżnik odwiedził Jordanię, gdzie kręcono „Gwiezdne wojny” czy Manhattan, gdzie przez kilkanaście dni wytrwale odtwarzał filmowe sceny z nowojorskich produkcji.

Trasa i pokaz filmowy na koniec

Razem wyruszymy w podróż po malowniczych krajobrazach Doliny Bobru, z których wiele przyciągnęło uwagę filmowców. Przy okazji poznamy tajniki klasycznych produkcji filmowych, a także odkryjemy wyjątkowe lokalne dziedzictwo naturalne, historyczne, architektoniczne i kulturowe Powiatu Lwóweckiego.

12 czerwca o godz. 16:00 spotkamy się we na Placu Wolności we Wleniu. Przejedziemy przez urokliwe zabytki, tajemnicze zakątki i przyjrzymy się bogactwu regionu. Będziemy mogli zobaczyć miejsca, które kojarzymy z takich filmów, jak „Skąpani w ogniu” (1963, reż. Jerzy Passendorfer) czy „Droga do raju” (2008, reż. Gerwazy Reguła). Ostatnim przystankiem na trasie jest Tarczyn 13. Tam, na terenie dawnego gospodarstwa odbędzie się pokaz „Jańcio Wodnika” (1993, reż. Jan Jakub Kolski).

Jak wziąć udział w wycieczce i pokazie?

➖ Udział w wycieczce rowerowej jest bezpłatny.

➖ Liczba miejsc ograniczona!

➖ Zapisy na wycieczkę rowerową od 31 maja pod adresem info@flowland.org, na Facebooku Flowland lub telefonicznie: +48 601 656 335.

➖ Udział w pokazie filmowym jest bezpłatny i otwarty. Zapraszamy wszystkich chętnych!

UWAGA! LISTA NA WYCIECZKĘ ROWEROWĄ JEST JUŻ ZAMKNIĘTA

Flowland zaprasza: Rowerowa wycieczka filmowa

  • Rowerowa wycieczka filmowa
    06, g. 16:00-20:30
  • Pokaz filmowy w Tarczynie
    06, g. 20:30-22:30
Widok na góry Karkonosze z Tarczyna

Flowland

Organizator: OP ENHEIM
Partnerzy: FLOWLAND, Strefa Kultury Wrocław, Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki we Wleniu.
Projekt dofinansowano ze środków Powiatu Lwóweckiego.
www.flowland.org
Kontakt: info@flowland.org