W nowym tygodniu pragniemy podzielić się z Państwem kolejnymi osiągnięciami Powiatu Lwóweckiego w VI Kadencji. Rok 2023 przyniósł ważne inwestycje, kluczowe dla zapewnienia wysokiej jakości opieki zdrowotnej mieszkańcom regionu.

Utworzenie Pracowni Densytometrycznej w Szpitalu w Gryfowie Śląskim

Jednym z sukcesów tego roku jest utworzenie nowoczesnej Pracowni Densytometrycznej w szpitalu w Gryfowie Śląskim.

Ta nowa jednostka diagnostyczna umożliwia precyzyjne badania gęstości mineralnej kości, co jest istotne w diagnostyce osteoporozy i ocenie ryzyka złamań.

Przebudowa Budynku A PCZ Sp. z o.o. w Gryfowie Śląskim z Windą Zewnętrzną

Przebudowa wraz z dodaniem windy zewnętrznej to inwestycja, która poprawia dostępność i ułatwia korzystanie z usług placówki. To krok w kierunku bardziej dostępnej i przyjaznej przestrzeni dla wszystkich pacjentów, personelu, jak i odwiedzających. Inwestycja, warta 955 000 zł, z zaangażowaniem Powiatu Lwóweckiego w wysokości 650 000 zł, potwierdza determinację w doskonaleniu systemu opieki zdrowotnej na rzecz dobrobytu społeczności lokalnej.

Powiat Lwówecki nieustannie wspiera zdrowie swoich mieszkańców, tworząc nowoczesne i kompleksowe rozwiązania. To nie koniec działań w sektorze zdrowia. W 2023 rozpoczęła się największa inwestycja w tym obszarze w historii Powiatu Lwóweckiego.

Termomodernizacja Budynków Szpitala

O tej inwestycji pisał portal Lwówecki.info

I etap termomodernizacji obejmuje kompleksowe prace remontowe mające na celu zwiększenie efektywności energetycznej oraz poprawę warunków środowiskowych. Planowane prace to m.in. remont instalacji energetycznych, ścian i sufitów, zastosowanie źródeł energii odnawialnych, izolacja fundamentów, wymiana okien i drzwi zewnętrznych, remont elewacji z dociepleniem ścian zewnętrznych, oraz wymiana instalacji wodnokanalizacyjnej z P.POZ. Ponadto, przewidziana jest wymiana instalacji centralnego ogrzewania i modernizacja kotłowni.

Wartość tej ambitnej inwestycji sięga imponującej kwoty 14.760.000 złotych. Wkład własny Powiatu Lwóweckiego wynosi 1.852.725,60 zł, natomiast reszta to pozyskane dofinansowanie. Te prace nie tylko wpłyną pozytywnie na efektywność energetyczną szpitala, ale także przyczynią się do stworzenia bardziej przyjaznych warunków dla pacjentów i personelu.

Prace termomodernizacyjne kontynuowane są również w 2024 roku, co zapowiada dalsze udoskonalenia w zakresie infrastruktury zdrowotnej na terenie Powiatu Lwóweckiego. To tylko jeden z kroków ku lepszej przyszłości zdrowotnej naszej społeczności.