okładka ulotki przewodnika dźwiękowego - w tonacji sepii widok budynku na tle zapory

Rowerowy szlak euroregionalny ER-6 „Dolina Bobru” mierzy 130 km i rozpoczyna się w Żaclerzu, a kończy w Bolesławcu. Droga wiedzie przez trzy makroregiony: Sudety Zachodnie, Pogórze Zachodniosudeckie i kończy się na Nizinie Śląsko-Łużyckiej.

Trasę ER-6 poprowadzono tak, aby w miarę możliwości przez cały czas biegła wzdłuż brzegów Bobru. Dzięki temu na całym szlaku, z kilkoma wyjątkami, nie spotkamy bardzo długich i stromych podjazdów. Szlak wiedzie najczęściej drogami udostępnionymi dla komunikacji samochodowej, w tym z nawierzchnią gruntową, które jednak, poza krótkimi odcinkami, nie przysporzą większych trudności.

POSŁUCHAJ – ZOBACZ [kliknij tu]

LOGOTYPY PROGRAMU POLSKO-CZESKIEGO I EUROREGIONU NYSA

Przewodnik dźwiękowy “Trasa rowerowa ER-6 Dolina Bobru” realizowany jest przez Powiat Lwówecki wspólnie z Miastem Žacléř w ramach projektu „Aktywnie na pograniczu“ współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa.