Projekt „Rowerowa Przygoda” zakłada organizację czterech rajdów rowerowych, po dwa na każdej stronie polsko-czeskiej granicy. Wydarzenia mają charakter rekreacyjno-sportowy, z naciskiem na udział dzieci i młodzieży z pogranicza. Celem jest zwiększenie wzajemnego zaufania i przezwyciężenie uprzedzeń narodowościowych wśród mieszkańców euroregionu poprzez wspólne spędzanie wolnego czasu i poznawanie okolic.

Dotychczasowe Rajdy

– 11.05.2024: Rajd otwierający sezon rowerowy na terenie Czech.

– 22.06.2024: Rajd rowerowy Doliną Bobru ER-6, Zaclerz – Wleń, na terenie Polski.

Nadchodzące Rajdy

– 28.09.2024 Zakończenie sezonu rowerowego  z Powiatem Lwóweckim. Rajd długości ok. 50 km.

Start rajdu w Parku Miejskim we Lwówku Śląskim a zakończenie przy boisku we Lwówku Śląskim.

-05.10.2024 rajd na zakończenie sezonu rowerowego  w Zaclerzu. Rajd długości ok. 40 km.

Start rajdu w miejscowości Bober, zakończenie w świetlicy przy Boberskim placu zabaw.

Wspólna Przygoda i Integracja Projekt „Rowerowa Przygoda” to nie tylko sportowa rywalizacja, ale przede wszystkim okazja do nawiązywania nowych znajomości i budowania więzi między mieszkańcami polsko-czeskiego pogranicza. Wspólne rajdy rowerowe pozwalają uczestnikom lepiej poznać siebie nawzajem, spędzić czas w aktywny i zdrowy sposób, a także odkrywać piękno przyrody i kultury regionu. Wierzymy, że poprzez takie inicjatywy możemy budować mosty porozumienia i zrozumienia, tworząc silniejszą i bardziej zintegrowaną społeczność. Zachęcamy wszystkich do udziału w nadchodzących rajdach, by razem cieszyć się sportem, naturą i przyjaźnią ponad granicami.

Projekt Dobrodružství na kole polsko- českým pohraničím/Rowerowa przygoda na polsko – czeskim pograniczu współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnegow ramach programu INTERREG CZECHY-POLSKA 2021-2027 za pośrednictwem Euroregionu Nysa. Projekt: Dobrodružství na kole polsko- českým pohraničím/Rowerowa przygoda na polsko – czeskim pograniczu je spolufinancovaný Evropskou unií z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci programu INTERREG ČESKO-POLSKO 2021-2027 prostřednictvím Euroregionu Nisa.