3 października Powiat Lwówecki zamyka sezon rowerowy ostatnim w tym roku rajdem. Nie był to łatwy czas dla organizowania wspólnych przejażdżek rowerowych czy spływów. Panująca od marca pandemia bardzo mocno wpłynęła na plany Powiatu Lwóweckiego dotyczące promocji aktywnego wypoczynku na naszych terenach.

„Mimo falstartu spowodowanego sytuacją w kraju, udało nam się zrealizować większość działań. Mieszkańcy Powiatu mieli możliwość wzięcia udziału w 3 rajdach rowerowych, w tym jeden po stronie czeskiej, zorganizowany został również spływ kajakowy Bobrem” – komentuje Naczelnik Wydziału Rozwoju, Integracji Europejskiej i Promocji pan Dawid Kopeć.

Liczba uczestników we wrześniowym rajdzie sprawiła wiele radości organizatorom, gdyż okazało się, że jest duża potrzeba wśród mieszkańców Powiatu na tego typu imprezy. Nasz region ma wiele do zaoferowania turystom i mieszkańcom, jeśli chodzi o aktywny wypoczynek.

„W przyszłym sezonie planujemy aż 5 rajdów rowerowych, na które już dzisiaj chciałbym serdecznie wszystkich zaprosić” – powiedział pan Dawid Kopeć.