Dnia 29 stycznia 2023 roku w Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Gryfowie Śląskim odbyły się Mistrzostwa Powiatu Lwóweckiego Szkolnego Związku Sportowego w Piłce Siatkowej „3” Dziewcząt i Chłopców w ramach Igrzysk Dzieci (rocznik 2011 i młodsi). Organizatorem zawodów był PSZS w Lwówku Śląskim oraz SP 1 w Gryfowie Śląskim. Zawody finansowane ze środków dotacji  Powiatu Lwóweckiego. Najlepsze drużyny wśród dziewcząt i chłopców będą reprezentowały Powiat Lwówecki w rozgrywkach Finałowych Strefy Jeleniogórskiej, które odbędą się 14 i 18 kwietnia 2023 roku w Kamiennej Górze. Gratulacje dla wszystkich drużyn.

PRZEBIEG ZAWODÓW:

DZIEWCZĘTA

SP Pławna                          –              SP 1 Gryfów Śląski                           2 : 1

SP 2 Lwówek Śląski         –              SP Rębiszów                                      1 : 2

SP Pławna                          –              SP 2 Lwówek Śląski                         2 : 0

SP 1 Gryfów Śląski           –              SP Rębiszów                                      0 : 2

SP Pławna                          –              SP Rębiszów                                      1 : 2

SP 1 Gryfów Śląski           –              SP 2 Lwówek Śląski                         1 : 2

KLASYFIKACJA KOŃC

I miejsce             SP Rębiszów                                      op.  Arkadiusz Dołęga

II miejsce            SP Pławna                                          op. Jolanta  Śliwińska

III miejsce           SP 2 Lwówek Śląski                         op. Grzegorz Połaczewski

IV miejsce           SP 1 Gryfów Śląski                           op. Agnieszka Cichoń

SKŁAD DRUŻYN:

SP Rębiszów: Oliwia Główczyk, Lena Kowalska, Martyna Kropidłowska, Maria Maksymowicz, Weronika Pisarczyk, Laura Warda, Samanta Zborowska.

SP Pławna: Lena Bilińska, Marlena Ławruk, Barbara Miter, Wiktoria Sulich, Jessica Szyler, Liliana Wróblewska.

SP 2 Lwówek Śląski: Emilia Faltyn, Zuzanna Fijałkowska, Hanna Gelleta, Amanta Jakubowska, Oliwia Nowakowska, Julia Szandrowska, Zuzanna Szandrowska.

SP 1 Gryfów Śląski: Justyna Apolinarska, Milena Jasińska, Michalina Jaworska, Zuzanna Koko, Zofia Kostrzewa, Lena Kozak, Lena Łukasik Oliwia Mlonek, Milena Rak, Nikola Świętochowska.

CHŁOPCY

SP 2 Lwówek Śląski         –              SP 1 Gryfów Śląski                           0 : 2

SP 2 Lwówek Śląski         –              SP Giebułtów                                   2 : 1

SP Giebułtów                    –              SP 1 Gryfów Śląski                           1 : 2

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

I miejsce             SP 1 Gryfów Śląski                           op.  Beata Hryciew-Listwan

II miejsce            SP 2 Lwówek Śląski                         op. Grzegorz Połaczewski

III miejsce           SP Giebułtów                                   op. Tomasz Gajewski

SKŁAD DRUŻYN:

SP 1 Gryfów Śląski: Maciej Baszak, Rafał Kowalski, Filip Nowosielski, Natan Pogorzelski,Natan Sułkowski, Filip Szlas, Alan Wiktorowicz, Alan Wiśniewski.

SP 2 Lwówek Śląski: Wiktor Baszak, Dawid Fojna, Filip Grześków, Gracjan Jasiński, Dominik Matkowski, Olaf Poniźniak, Kacper Przybyło.

SP Giebułtów:  Błażej Balcerzyk, Wiktor Jadczak, Emil Musztafa, Mikołaj Orkowski, Gracjan Szczekulski, Bartosz Świacki.

Opracował

G. Połaczewski