Dnia 16 kwietnia 2024 roku na Boisku Sportowym Orlik przy Szkole Podstawowej w Mirsku odbyły się Mistrzostwa Powiatu Lwóweckiego Szkolnego Związku Sportowego w Piłce Nożnej Dziewcząt i Chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży (rocznik 2010 i 2009). Organizatorem zawodów był PSZS w Lwówku Śląskim oraz SP Mirsk. Zawody finansowane ze środków dotacji  Powiatu Lwóweckiego. Kierownikiem zawodów był p. Grzegorz Połaczewski natomiast sędzią głównym wszystkich spotkań był p. Piotr Szczoczarz. Zwycięskie drużyny będą reprezentowały Powiat Lwówecki oraz swoje Gminy w Finałach Strefy Jeleniogórskiej, który odbędzie się 6 maja 2024 roku w Bolesławcu dla chłopców oraz  7 maja 2024 roku w Kamiennej Górze dla dziewcząt. Gratulacje dla wszystkich drużyn i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Przebieg zawodów:

DZIEWCZĘTA:

SP Mirsk                                              –              SP 2 Lwówek Śląski                         0 : 6

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

I miejsce             SP 2 Lwówek Śląski                         op.  Grzegorz Połaczewwski

II miejsce            SP Mirsk                                              op. Łukasz Klasa

SKŁADY DRUŻYN:

SP 2 Lwówek Śląski: Lena Galek, Martyna Gryczon, Aleksandra Horanin, Nadia Kamoda, Zofia Szewczuk, Milena Śmieszek, Wiktoria Wierzbicka, Julia Wiśniewska, Weronika Zabłocka.

SP Mirka: Wanesa Jakubowska, Gabriela Lubos, Zofia Mazacz, Lena Plitt, Anna Sydor, Weronika Szwałko, Dominika Szychowska, Maja Wróbel.

CHŁOPCY:

SP Lubomierz                    –              SP Mirsk                              5 : 0

SP 3 Lwówek Śląski         –              SP 2 Lwówek Śląski         0 : 4

SP Lubomierz                    –              SP 1 Gryfów Śląski           1 : 1

SP Mirsk                              –              SP 2 Lwówek Śląski         1 : 3

SP 3 Lwówek Śląski         –              SP 1 Gryfów Śląski           1 : 4

SP Lubomierz                    –              SP 2 Lwówek Śląski         2 : 6

SP Mirsk                              –              SP 3 Lwówek Śląski         2 : 2

SP 2 Lwówek Śląski         –              SP 1 Gryfów Śląski           4 : 2

SP Lubomierz                    –              SP 3 Lwówek Śląski         3 : 0

SP Mirsk                              –              SP 1 Gryfów Śląski           3 : 6

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

I miejsce             SP 2 Lwówek Śląski                         op.  Grzegorz Połaczewski

II miejsce            SP 1 Gryfów Śląski                           op. Karolina Harmacińska

III miejsce           SP Lubomierz                                    op. Sławomir Rak

IV miejsce           SP Mirsk                                              op. Łukasz Klasa

V miejsce            SP 3 Lwówek Śląski                         op. Danuta Pogoda

SKŁADY DRUŻYN:

SP 2 Lwówek Śląski: Oliwier Kopyto, Adam Kostrubiec, Hubert Kotlewski, Jan Nakielski, Michał Okrzeja, Wiktor Wąs, Tymoteusz Zembrzycki, Aleksander Złotek.

SP 1 Gryfów Śląski: Damian Buczyński, Rostisław Dedov, Dominik Drążek, Filip Dziadkowski, Hubert Romanowski, Oskar Sazoński, Oliwier Smykowski, Oskar Szymaszek.

SP Lubomierz: Michał Czaja, Michał Kosowski, Filip Lisiowaki, Maciej Majer, Adam Ornaf, Dawid Rak, Marcel Szafran, Marcel Ziętek

SP Mirsk: Maciej Badura, Marcel Kowalski, Oliwier Kudła, Wiktor Pazowski, Wiktor Radziwanowski, Dorian Roman, Michał Rutkowski, Wiktor Tylus, Miłosz Zagrodnik.

SP 3 Lwówek Śląski: Adrian Chronowski, Kamil Drozdowicz, Kornel Drozdowicz, Szymon Janowicz, Bartosz Kościelny, Hubert Kubaj, Oleksander Marchenko, Patryk Rusin, Dominik Kostka, Kuba Lis

Opracował

Grzegorz Połaczewski