Dnia 30 listopada 2022 roku w Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Lwówku Śląskim odbyły się Mistrzostwa Powiatu Lwóweckiego Szkolnego Związku Sportowego w Koszykówce Dziewcząt w ramach Licealiady Młodzieży (rocznik 2003 i młodsi). Organizatorem zawodów był PSZS w Lwówku Śląskim oraz SP 2 w Lwówek Śląskim. Zawody finansowane ze środków dotacji  Powiatu Lwóweckiego. Sędzią głównym wszystkich spotkań był  p. Grzegorz Połaczewski (nauczyciel wychowania fizycznego). Gratulacje dla wszystkich drużyn.

Przebieg zawodów:

ZSOiZ Lwówek Śląski      –              ZSE-T Rakowice Wielkie                10 : 20

ZSE-T Rakowice Wielkie –              ZSOiZ Gryfów Śląski                        28 : 9

ZSOiZ Lwówek Śląski      –              ZSOiZ  Gryfów Śląski                       26 : 5

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

I miejsce             ZSE-T Rakowice Wielkie                op. Weronika Dymitroca

II miejsce            ZSOiZ Lwówek  Śląski                     op. Donata Hess – Chmura

III miejsce           ZSOiZ Gryfów Śląski                        op. Arkadiusz Cichoń

Skład drużyn:

ZSE-T Rakowice Wielkie: Weronika Gogola, Wiktoria Gogola, Sofia Haniak, Martyna Jefimik, Nicol Kuriata, Karolina Siek, Maria Skorzeńc, Wiktoria Szawłowska, Julia Szczyrbak.

ZSOiZ Lwówek Śląski: Dominika Błońska, Zuzanna Gogola, Karolina Janiszyn, Gabriela Jedynak, Laura Krupa, Weronika Rosołek, Anna Sawicka, Wiktoria Sikora, Patrycja Wicha.

ZSOiZ Gryfów Śląski: Darja Baszak, Natasza Becla, Julia Bonat, Kinga Gzyl, Klaudia Kowalczyk, Oliwia Lorek, Oliwia Rubinowska, Oliwia Wieczorek.

Opracował

1. Połaczewski