W dniach 17-20 listopada odbyła się pierwsza część projektu fotograficznego zorganizowanego przez Powiat Lwówecki pt.: „Księżniczki i górnicy Życie na polsko-czeskim pograniczu”. Warsztaty fotograficzne poprowadzili Anita Andrzejewska oraz Andrzej Pilchowski znani polscy fotografowie z Krakowa. Plenery odbywały się w zamkach, pałacach oraz ruinach na terenie Powiatu Lwóweckiego.  Za udostępnienie pomieszczeń bardzo dziękujemy właścicielom Pałac Lenno- Pensjonat oraz Pałac Brunów.

Podczas obchodów Barbórki- święta górników tematycznie odbyła się kolejna część projektu „Księżniczki i górnicy. Życie na polsko-czeskim pograniczu”. Uczestnicy mieli okazję spotkać się w  Městské muzeum a Turistické informační centrum Žacléř i porozmawiać z górnikiem który niegdyś pracował w zaclerskiej starej kopalni nieczynnej od 30 lat. Życie górnicze w tym opuszczonym miejscu zostało uwiecznione przez fotografów projektu.  Za gościnę podczas trzech dni zmagań serdecznie dziękujemy Restautace a Penzion Oliver.

W warsztatach wzięli udział reprezentanci Polski: Mariusz Dragan, Krzysztof Pysz, Krzysztof Gruszka, Ewelina Niemczura oraz Dorota Dawidowicz natomiast reprezentanci Czech to Mirka Schärfnerová, Petr Čapek, Milan Vokatý, Jiří Flídr, Zdeněk Balcar

W ramach projektu zostaną przygotowane i wydane przewodniki turystyczne w wersjach polskich i czeskich, w których oprócz opisów historii obu regionów przygranicznych, znajdą się również zdjęcia uczestników.

Projekt realizowany jest przez Powiat Lwówecki we współpracy z Město Žacléř z dofinansowaniem ze środków Unia Europejska za pośrednictwem Euroregion NYSA