Dnia 17 maja 2022 roku na Stadionie Lekkoatletycznym przy Szkole Podstawowej nr 1 w Lwówku Śląskim odbyły się Mistrzostwa Powiatu Lwóweckiego SZS w Lekkoatletycznych Igrzyskach Dzieci, Igrzyskach Młodzieży  (rocznik 2008 i młodsi) oraz Licealiady Młodzieży dziewcząt i chłopców. Organizatorem zawodów był Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Lwówku. Współorganizatorem imprezy była SP 1 Lwówek Śląski, SP 2 Lwówek Śląski. Zawody finansowane ze środków dotacji Powiatu Lwóweckiego oraz Gminy Lwówek Śląski. Kierownikiem zawodów był p. Grzegorz Połaczewski. Poszczególne konkurencje sędziowali nauczyciele wychowania fizycznego. W rozgrywkach wystartowało około 320 zawodniczek  i zawodników, rywalizując w konkurencjach lekkoatletycznych tj, bieg 60m, 100m, 200m, 300m, 400m, 600, 1000m, 1500m, 2000m, 3000m, rzut piłeczką palantową z rozbiegu, skok w dal z rozbiegu, pchnięcie kulą, skok wzwyż, rzut oszczepem, sztafeta 4x100m, sztafeta szwedzka (100m,200m,300m,400m). Zwycięzcy poszczególnych konkurencji wezmą udział w Finale Dolnośląskim, który odbędzie się 06 czerwca 2023 roku dla Igrzysk Dzieci w Polkowicach oraz 26 maja 2023 roku dla Igrzysk Młodzieży w Zgorzelcu. Wyniki poszczególnych startujących dołączone się do sprawozdania. Gratulacje dla wszystkich startujących.

KLASYFIKACJA DRUZYNOWA IGRZYSK DZIECI:

Dziewczęta

I miejsce                                SP 1 Lwówek Śląski                             91 pkt.

II miejsce                              SP 2 Lwówek Śląski                            89 pkt.

III miejsce                             SP 3 Lwówek Śląski                             42 pkt.

IV miejsce                             SP Wleń                                                37 pkt.

V miejsce                              SP 1 Gryfów Śląski                              32 pkt.

VI miejsce                             SP Pławna                                             30 pkt.

VII miejsce                            SP Masters Academy Lwówek Śl.    9 pkt.

Chłopcy

I miejsce                               SP 2 Lwówek Śląski                            94 pkt.

II miejsce                              SP 1 Lwówek Śląski                             83 pkt.

III miejsce                             SP 1 Gryfów Śląski                              57 pkt.

IV miejsce                             SP Wleń                                                31 pkt.

V miejsce                              SP 3 Lwówek Śląski                             10 pkt.

VI miejsce                             SP Pławna                                             7 pkt.

KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA IGRZYSK MŁODZIEŻY:

Dziewczęta

I miejsce                SP 3 Lwówek Śląski                                             60 pkt.

II miejsce              SP 2 Lwówek Śląski                                            53 pkt.

III miejsce             SP Pławna                                                             31 pkt.

IV miejsce             SP 1 Lwówek Śląski                                             18 pkt.

Chłopcy

I miejsce                SP 3 Lwówek Śląski                                             67 pkt.

II miejsce              SP 2 Lwówek Śląski                                            51 pkt.

KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA LICEALIADY MŁODZIEŻY:

Dziewczęta

II miejsce              SP 2 Lwówek Śląski                                             53 pkt.

Chłopcy

II miejsce              SP 2 Lwówek Śląski                                             51 pkt.

G.Połaczewski