W dniu 21 czerwca br.  w Komendzie Powiatowej Policji w Lwówku Ślaskim odbyło się drugie w tym roku posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku. Głównym tematem spotkania było:

“Przygotowanie do letniego wypoczynku dzieci i młodzieży na terenie powiatu lwóweckiego”.

Obecni na posiedzeniu członkowie komisji ze Starostą Danielem Koko na czele, wysłuchali relacji przedstawicieli służb, straży, gmin i inspekcji o gotowości podległych im jednostek do rozpoczęcia sezonu letniego. Jak co roku o letni wypoczynek bez zagrożeń i niebezpieczeństw na terenie powiatu lwóweckiego zadbają m.in. straż pożarna, policja, sanepid oraz służby powiatowe i gminne.

W ramach oceny stanu przygotowań Powiatu Lwóweckiego do nadchodzącego sezonu letniego, dokonano analizy najbardziej prawdopodobnych zagrożeń letnich oraz gotowości współdziałania poszczególnych podmiotów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo na terenie powiatu. Na podstawie informacji przedstawionych przez uczestników zebrania Komisja oceniła, że powiat jest dobrze przygotowany do przeciwdziałania i sprostania potencjalnym zagrożeniom letnim.

Kolejne spotkanie komisji zaplanowane zostało na miesiąc listopad br. a głównymi tematami będą:

• Przygotowanie dróg do sezonu zimowego 2022/2023
  • Ocena przygotowań  do  zimy  2022/2023  poczynionych przez powiatowe służby inspekcje i straże
  • Przedstawienie propozycji oraz podjęcie planu pracy Komisji BiP na 2023 rok
  • Opiniowanie projektu budżetu powiatu na rok 2023 r.- w zakresie porządku publicznego i bezpieczeństwa obywateli