W piątek, 10 września Rada Powiatu Lwóweckiego podczas nadzwyczajnej sesji podjęła decyzję o dokonaniu przesunięć w budżecie i zwiększeniu wydatków na kolejne z ważnych zadań. Tym razem chodzi o termomodernizację budynków Szpitala Powiatowego mieszczącego się przy ul. Rzecznej 5 w Gryfowie Śląskim.

To nie pierwsza i nie ostatnia inwestycja w służbę zdrowia w tej kadencji. – Jak Rada Powiatu przekazywała blisko 7 milionów złotych na Powiatowe Centrum Zdrowia w Lwówku Śląskim, na blok operacyjny, który został już zrealizowany to deklarowałem, że to nie jest koniec inwestycji w szpital i że kolejne inwestycje będą realizowane w części gryfowskiej. I to właśnie jest taki początek dużych zmian w szpitalu, w tej części gryfowskiej – mówi nam Pan Starosta Daniel Koko, który przyznaje, iż w budżecie Powiatu na to zadanie zapisanych było początkowo jedynie 550 tysięcy złotych. Niestety po przetargu okazało się, iż potrzeba znacznie więcej środków. Całość inwestycji wyszła na kwotę 1,72 tys. złotych.

Starosta-Lwowecki-Daniel-Koko

– Ku mojemu zadowoleniu była bardzo szyba decyzja Zarządu, który jednogłośnie zdecydował o przekazaniu do Rady Powiatu projektu uchwały o przekazanie kolejnych 550 tysięcy złotych, czyli łącznie skierowanie na to zadanie miliona stu tysięcy złotych. – tłumaczy Pan Starosta Lwówecki, który wspomina, iż około dwóch trzecich inwestycji sfinansuje Powiat Lwówecki a ok. jednej trzeciej pokryje Powiatowe Centrum Zdrowia w Lwówku Śląskim.

 

– Zarząd PCZ partycypuje w kosztach i dokłada niemałą kwotę, bo ponad sześćset tysięcy złotych tylko do tej inwestycji. Nie przypominam sobie, by na przestrzeni lat, od 2009 roku, kiedy powstała spółka, któryś zarząd PCZ tak mocno dokładał się do inwestowania w szpital. To pokazuje, że ta współpraca jest cały czas bardzo dobra. – zauważa Pan Daniel Koko.

W ramach pierwszego etapu robót jeszcze w tym roku ma zostać wykonana wymiana pokrycia dachu i ocieplenie stropów nad ostatnią kondygnacją budynków nr B i C oraz remont dwóch tarasów przyległych do budynku B i C. W piątkowe przedpołudnie 10 września podczas nadzwyczajnej sesji radni Rady Powiatu Lwóweckiego zdecydowali o zwiększeniu środków na to zadanie. W sesji uczestniczyło 13 radnych i wszyscy oni byli ZA tą inwestycją.

– Cieszę się, że Rada Powiatu, Radni też jednogłośnie poparli ten wniosek i dzisiaj możemy się cieszyć z tego, że kolejne inwestycje w szpital stają się faktem. – dodaje Starosta Lwówecki.

 

Źródło: lwówecki.info

https://lwowecki.info/kolejna-duza-inwestycja-powiatu-lwoweckiego-w-sluzbe-zdrowia/?fbclid=IwAR3wcDTn5wQPWCC1hCLf8-8kvvKiXCO2EuLhk7DcULp6Uqk4uzWMK4iKFbk