Opis systemu SIDUSIS.

Dostęp do Internetu powinien mieć każdy

System Informacyjny o Dostępie do Usług Stacjonarnego Internetu Szerokopasmowego to bezpłatna, publiczna baza danych informująca o dostępności sieci w każdej polskiej gminie.

Już teraz możesz sprawdzić dostęp do szybkiego Internetu stacjonarnego w wybranej lokalizacji.

Sprawdź dostępność usług w twojej okolicy

 

Czym jest SIDUSIS?

System Informacyjny o dostępie do Usług Stacjonarnego Internetu Szerokopasmowego powstał, aby umożliwić mieszkańcom Polski dostęp do usług Internetu szerokopasmowego a dostawcom tego rodzaju usług dać możliwość dopasowania planów rozbudowy sieci do realnych potrzeb mieszkańców. System jest bazą danych, która gromadzi informacje o dostępności usług Internetu stacjonarnego na podstawie zgłoszeń od obywateli oraz usługodawców internetowych.

 

Pod Twoim adresem nie ma dostępnych usług internetowych?

Jeśli jesteś właścicielem, zarządcą lub użytkownikiem wieczystym nieruchomości, w której usługi nie są dostępne, wystarczy, że zalogujesz się przez login.gov.pl i zgłosisz zapotrzebowanie na Internet szerokopasmowy. Twoja wiadomość trafi do usługodawców, którzy określą możliwość podłączenia usług w Twojej okolicy.

Zgłoś potrzebę dostępu do Internetu

 

 

Jesteś usługodawcą w dziedzinie usług internetowych?

Zaloguj się do systemu SIDUSIS by zaktualizować informacje o świadczonych usługach i odpowiedzieć na zgłoszenia zapotrzebowania w miejscu świadczenia przez Ciebie usług. Sprawdź mapę pustostanów i listę zapotrzebowań, by zoptymalizować rozbudowę sieci światłowodowej.

Zaloguj się do panelu eksperta