26 maja 2020 francuskie miasto Surzur wybrało nowego, a raczej nową Panią Burmistrz – Noëlle CHENOT. Dlaczego o tym wspominamy? Ponieważ Surzur jest naszym partnerskim miastem i mimo nowych władz, nasze kontakty nadal są podtrzymywane. Surzur leży w północno-zachodniej Francji, w Bretanii.  Mieszkańcy tej miejscowości pędzą spokojny tryb życia, a wielu z nich zajmuje się połowem ryb z Zatoki Biskajskiej.

Ostatnio otrzymaliśmy od Pani Burmistrz piękny album fotograficzny, w którym możemy podziwiać to urokliwe miejsce. Liczymy, że gdy miną obostrzenia związane ze swobodnym podróżowaniem, dojdzie w końcu do spotkania naszych władz z władzami Surzur. A na razie możemy zachwycać się pięknymi zdjęciami i cieszyć się, że przyszło nam współpracować z takim partnerem.

• album miasta Surzur
  • album fotograficzny miasta Surzur