W dniu 5 stycznia 2024 roku, Świdnica stała się areną uroczystego podsumowania XXIV Dolnośląskich Igrzysk LZS. To wyjątkowe wydarzenie było okazją do wręczenia podziękowań dla tych, którzy zaangażowali się w organizację igrzysk, a także uhonorowania wyjątkowymi certyfikatami “Serce dla Sportu”.

W ramach tego wielkiego święta sportu, Dolnośląskie Zrzeszenie LZS we Wrocławiu dokonało podsumowania XXIV edycji Igrzysk Miast i Wsi. Wydarzenie to obejmowało 16 Finałów Dolnośląskich, 88 imprez strefowych, które dawały prawo do awansu do finałów. Ponad 60 000 sportowców z 25 powiatów i 148 gmin Dolnego Śląska wzięło udział w różnorodnych dyscyplinach, takich jak piłka nożna halowa, szachy, warcaby, piłka nożna, siatkówka, koszykówka i biegi przełajowe.

W kategorii współzawodnictwa powiatów, Powiat Lwówecki zdobył 2. miejsce, co przyniosło Staroście Lwóweckiemu, Panu Danielowi Koko, zasłużony puchar.

Równie imponujące osiągnięcia odnotowano wśród gmin Powiatu Lwóweckiego. Gmina Lwówek Śląski zajęła 3. miejsce w klasyfikacji gmin, co zaowocowało przyznaniem pucharu dla Burmistrza Lwówka Śląskiego, Pani Marioli Szczęsnej.

Gmina Wleń, zdobywając 14. miejsce, również zasłużyła na wyróżnienie, a Puchar odebrał Pan Józef Stanisław Mrówka, Członek Zarządu Powiatu Lwóweckiego.

W kategorii wyróżnień indywidualnych za pomoc w organizacji XXIV Dolnośląskich Igrzysk LZS, zostali uhonorowani: Weronika Dymitroca, Joanna Łukasik, Józef Stanisław Mrówka oraz Adam Dymitroca.

Szczególne wyróżnienie, wyrażone certyfikatem “Serce dla Sportu”, otrzymał Pan Marek Łukasik, Dyrektor ZSET w Rakowicach Wielkich.

Wartość tych wyróżnień tkwi nie tylko w indywidualnych dokonaniach, ale również w budowaniu wspólnoty, gdzie zaangażowanie każdego z wyróżnionych przyczynia się do rozwoju kultury fizycznej oraz ducha sportowego na Dolnym Śląsku. To świadectwo, że sport to nie tylko rywalizacja, ale także współpraca i zaangażowanie społeczności.