Jesień nadchodzi, a z nią jeden z najbardziej oczekiwanych wydarzeń w regionie – Dolnośląski Festiwal Darów Lasu. To wyjątkowa okazja do świętowania przyrody, aktywności na świeżym powietrzu i poznania właściwości niezwykłego materiału, jakim jest DREWNO. Na wydarzenie zapraszają: Nadleśniczy Nadleśnictwa w Lwówku- Alina Sudoł- Kornalewicz Śląskim oraz Starosta Lwówecki- Daniel Koko.

Głównym tematem tegorocznego festiwalu będzie DREWNO. Dlaczego?

DREWNO – materiał, który towarzyszy nam w codziennym życiu niemal od samego początku. Od drewnianych łyżek po podłogi, od szaf po książki, drewno jest niezastąpione. To naturalny, trwały i piękny materiał, który ma swój niepowtarzalny urok.

Tegoroczny festiwal obiecuje jeszcze więcej niespodzianek i atrakcji dla wszystkich uczestników. Oto kilka powodów, dla których nie możemy się doczekać:

 

Naukowo i praktycznie o drewnie

Pierwszego dnia festiwalu, zapraszamy Was na otwarte prelekcje w lwóweckim Ratuszu. Ekspertów, pasjonatów i wszystkich ciekawych świata drewna. Dowiedzcie się, jak to niezwykłe materiał może być wykorzystywane w praktyce i jakie ma znaczenie w badaniach naukowych.

Spotkania i koncert w Parku Miejskim

Drugi dzień festiwalu przenosi nas do Parku Miejskiego, gdzie czekać będzie niezapomniany koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Lasów Państwowych. Ten dzień to nie tylko muzyka, ale także spotkania z artystami i twórcami na stoiskach tematycznych.

Dla najmłodszych i ich rodziców

Dla najmłodszych uczestników festiwalu przygotowaliśmy “strefę małego dziecka”. Tutaj dzieci będą miały okazję do zabawy i rywalizacji w różnorodnych grach, a mamy z dziećmi znajdą wygodne miejsce do przewijania i karmienia maluszków.

Dolnośląski Festiwal Darów Lasuto nie tylko wydarzenie, to święto natury, aktywności i wspólnoty. Każdy, kto choć raz zetknie się z magią drewna, zaczyna je doceniać. Przyjdźcie i dołączcie do nas, świętujmy razem!

Wstęp na festiwal jest otwarty i bezpłatny, więc nie macie żadnych powodów, aby nas opuścić. Do zobaczenia na festiwalu, gdzie natura i drewno łączą się w jedno niezapomniane wydarzenie!

Razem tworzymy festiwal, który z duma prezentuje region Dolnego Śląska.

Dolnośląski Festiwal Dary Lasu to wydarzenie o charakterze sportowo-edukacyjnym ze szczególnym naciskiem na udział mieszkańców polsko – czeskiego pogranicza. Celem jest przezwyciężenie uprzedzeń narodowościowych wśród mieszkańców Polski i Czech,  pogłębienie wiedzy na temat Euroregionu oraz wznowienie współpracy między partnerami po pandemii COVID. Podczas festiwalu na przygotowanych stoiskach uczestnicy obu krajów będą mogli zapoznać się z regionalnymi produktami ekologicznymi, poznać przyrodę obszaru pogranicza, wspólnie spożyją leśny bigos, odbędzie się również rajd rowerowy po lasach Powiatu, a w październiku po okolicach miasta Zaclerz. Dzięki projektowi uczestnicy będą mogli zawrzeć nowe znajomości, wzrośnie wielojęzyczność w obu krajach, oraz odnowi się współpraca między partnerami.

Projekt “Dolnośląski Festiwal Dary Lasu” współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnegow ramach programu INTERREG CZECHY-POLSKA 2021-2027 za pośrednictwem Euroregionu Nysa. Projekt: Dolnoslezský festival Dary lesa/Dolnośląski Festiwal Dary Las Projekt “Dolnoslezský festival Dary lesa” je spolufinancovaný Evropskou unií z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci programu INTERREG ČESKO-POLSKO 2021-2027 prostřednictvím Euroregionu Nisa.