na niebieskim pasku od góry obrazka od lewej grafika pisanek, napis: Wielkanoc 2022, herb Powiatu Lwóweckiego, pozostała część na tle żółtym tekst życzeń (we wpisie) na dole obrazka białe, żółte i liliowe tulipany, gdzieniegdzie pisanka

 

Agresja i brutalność wojny, która toczy się tuż za naszą granicą sprawia, że czujemy się zdruzgotani, bezsilni i przytłoczeni obrazami, które do nas docierają. Tworzą one naturalny kontekst  tegorocznych  życzeń wielkanocnych. Wszyscy mamy nieodparte wrażenie, że doświadczamy ciemnej godziny ludzkości, która ujawnia bezsilność ofiar i okrucieństwo katów. Czujemy jednocześnie , że w tej sytuacji egzamin z człowieczeństwa zdajemy każdego dnia.

Wielkanoc nie tylko przypomina nam, ale pozwala przeżyć na nowo tajemnicę, w której Chrystus przeprowadza nas ze śmierci do życia, z ciemności do światła. Niech ten czas będzie nie tylko refleksją, ale prawdziwym doświadczeniem wyzwolenia z mocy grzechu i śmierci, niech będzie to czas wejścia do prawdziwego pokoju.

Życzymy Państwu  spokoju, wytrwania , wiary i nadziei. Życzymy spotkań w gronie bliższych i dalszych znajomych. Życzymy wytchnienia , które jest nam teraz niezwykle potrzebne.

Przewodnicząca Rady Powiatu Lwóweckiego – Małgorzata Szczepańska

Starosta Lwówecki – Daniel Koko