Zobacz Program

↓

Dożynki Wojewódzkie obchodzimy cyklicznie jako zwieńczenie dożynek gminnych i powiatowych. W tym roku wydarzenie odbędzie się w sobotę 7 września w Małowicach w gminie Wińsko.

To tradycyjne ludowe święto, połączone z obrzędami dziękczynnymi za ukończenie żniw i prac polowych, gromadzi w jednym miejscu rolników, ludzi związanych z wsią i pracujących na rzecz jej wszechstronnego rozwoju. Uroczysta msza święta rozpocznie się o 12.00 w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Małowicach. Po mszy o 13:15 korowód dożynkowy przejdzie przez miejscowość, zaś o 13.45 nastąpi oficjalne otwarcie imprezy.

W programie między innymi misterium chleba w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca “Jedliniok”, konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy, wręczenie odznaczeń: „Zasłużony dla rolnictwa”, “Zasłużony dla Gminy Wińsko” oraz występy artystyczne. Na stoiskach wystawienniczych będziemy promować dolnośląskie atrakcje i regionalne produkty żywnościowe.  Po części oficjalnej, od 18:00 zapraszamy na koncerty muzycznych gwiazd wieczoru. Wystąpią Czadoman i Sławomir. Wydarzenie zakończy zabawa taneczna z DJ. Serdecznie zapraszamy mieszkańców Dolnego Śląska do wzięcia udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu