Licznie zgromadzoną publiczność w piątkowy wieczór 17 lutego w Sali Ośrodka Kultury i Sportu we Wleniu powitali organizatorzy: Daniel Koko Starosta Lwówecki oraz Artur Zych Burmistrz Miasta i Gminy Wleń.

-Dobry wieczór Paniom, dobry wieczór Panom dobry wieczór Państwu– –Dzisiaj mamy zaszczyt z Panem Burmistrzem i władzami miasta gminy Wleń organizować ten koncert dla Państwa. Za każdym razem kiedy stoję na scenie przed Państwem a jest to już trzeci rok, cieszę się, że tak licznie odpowiedzieliście na nasze zaproszenie. Ten koncert jest dzisiaj wyjątkowy, spotykamy się ponownie po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią COVID, a także wydarzeniami wojennymi  na bliskim wschodzie u naszych sąsiadów w Ukrainie. Koncert noworoczny organizowany przez Powiat lwówecki i gminy w naszym powiecie to swoiste podziękowanie naszych samorządów dla wszystkich tych z którymi na co dzień współpracujemy, żeby rozwiązywać wszystkie nasze problemy i wykonywać najważniejsze zadania i stąd bardzo dziękujemy wam za dotychczasową teraz można powiedzieć nie co roczną ale już trzy letnią współpracę  Dziękujemy za wasz wkład i ciężką pracę, za zaangażowanie w proces postępu i rozwoju całego powiatu, za to, że te zadania które spoczywają na nas samorządowcach w głównej mierze są w większości wykonywane przez was i dzięki tej wzajemnej dobrej współpracy możemy je bardzo dobrze realizować tak żeby naszym mieszkańcom, naszym obywatelom żyło się w naszym powiecie coraz lepiej za to jesteśmy wam bardzo wdzięczni. – tymi słowami Starosta Lwówecki rozpoczął  już 18 koncert noworoczny organizowany wspólnie przez powiat lwówecki. Serdecznie podziękował Jerzemu Horbaczowi, który jako jedyny przedsiębiorca uczestniczył we wszystkich koncertach i zawsze wspierał rzeczowo jak i finansowo.

Burmistrz Miasta i Gminy Wleń zaprosił nas na koncert zapewniając z czym ciężko się nie zgodzić, że

Wleń to najpiękniejsza gmina w Polsce, jedna z najstarszych. Prawa miejskie nadane w 1214 roku, najstarszy zamek murowany, piękna zapora pilchowicka i cieszę się, że w tych okolicznościach możemy organizować takie piękne wydarzenie wspólnie z Powiatem Lwóweckim. Myślę, że dzisiaj po tych latach trudnych, które nas mocno, mówiąc kolokwialnie przećwiczyły, bardzo ważne jest, żeby się spotkać twarzą w twarz, żeby porozmawiać, żeby można było spokojnie też odpocząć od tego wszystkiego. – mówił Artur Zych Burmistrz Gminy Wleń.

Te lata to były lata wytężonej pracy– kontynuował burmistrz, chciałbym Państwu serdecznie podziękować , podziękować moim współpracownikom, wszystkim sołtysom i osobom  które na co dzień wspierają mnie w pracy. Podkreślając, że często nie jest to łatwa praca.

Po tych ciepłych słowach gospodarzy rozpoczął się 18 koncert pt. ”Serduszko puka w rytmie cha-cha”

Barbara Droździńska -artystka urodzona w polskiej rodzinie w Kobryniu na Białorusi . Jej,, kresowa dusza”, ogromna wrażliwość  i poczucie humoru pozwoliły poruszyć najczulsze struny ludzkich serc. Grażyna Komincz –  młoda, charyzmatyczna i magnetyczna wokalistka związana z polską sceną muzyczną. Jej autorskie interpretacje utworów budziły moc pozytywnych emocji wśród widowni. Leonid Wołodko- Swoim nietuzinkowym stylem muzycznym i zagadkową osobowością  oczarował publiczność podczas koncertu.  Śpiewa w kilkunastu językach. Nazywany jest ,,saperem” wśród wokalistów… bo piosenką potrafi rozbroić każde serce. Paweł Kozich – młody, zdolny śpiewak, obdarzony pięknym głosem, którym namalował piękne ,,krajobrazy muzyczne” serwując ucztę dla ucha… i dla oka… Całość śpiewająco, z gracją ,wdziękiem i urokiem osobistym poprowadziła Aurelia Sobczak- aktorka , scenarzystka i reżyserka. Z wrodzoną sobie umiejętnością dawkuje publiczności uśmiech i wzruszenia.

Jak wiadomo kobiety są z planety Wenus a mężczyźni z Marsa. Jeżeli jednak Ci kosmici spotkają się na planecie ziemia, to grawitacja i przyciąganie jest tak silne, że zaczyna iskrzeć.- Rozpoczęła prowadząca. Tak jak zapowiedziała nie zabrakło emocji. Artyści zabrali nas w muzyczną podróż i przeżyliśmy wieczór w rytmie największych polskich i światowych przebojów takich jak   „Serduszko puka w rytmie cza-cza”, „Być kobietą”, „Chłopak z gitarą”, Publiczność wraz z artystami zaśpiewała „Niech żyje bal”, czy „Dajana”. Nie zabrakło utworów w języku francuskim, włoskim, angielskim  a nawet węgierskim (piosenka zespołu Omega, „Dziewczyna o perłowych włosach”).

To był przepiękny wieczór.