16 października 2024 roku w Sali Mieszczańskiej lwóweckiego ratusza odbyła się XIX Gala Laureatów. To wyjątkowe wydarzenie, organizowane przez Powiatowy Ośrodek Rozwoju Edukacji w Lwówku Śląskim, miało na celu uhonorowanie uczniów, którzy w minionym roku szkolnym odnieśli szczególne sukcesy w takich dziedzinach jak sztuka, edukacja oraz sport. Patronat nad uroczystością objęła starosta lwówecki, Małgorzata Szczepańska, która wraz z Dyrektorem Powiatowego Ośrodka Rozwoju Edukacji Pawłem Piecykiem byli również gospodarzami owego wydarzenia.

Galę otworzył występ skrzypcowy Antoniego Markowskiego, który wprowadził gości w wyjątkowa atmosferę wydarzenia. Podczas uroczystości swoje umiejętności zaprezentował także zespół DEBIUT z Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych, dodając wydarzeniu wyjątkowego charakteru.

Na gali obecni byli  przedstawiciele władz samorządowych, Zbigniew Grześków- Wicestarosta Lwówecki, Dariusz Szorc- członek Zarządu Powiatu Lwóweckiego, Jan Zaliwski- sekretarz Gminy Mirsk, a także dyrektorzy szkół i placówek oświatowych. Obecność tak znamienitych gości podkreślała wagę tego wydarzenia oraz uznanie, jakim cieszą się osiągnięcia młodych ludzi.

Podczas uroczystości wręczono stypendia Starosty Lwóweckiego za bardzo dobre wyniki w nauce, godne reprezentowanie Powiatu Lwóweckiego oraz sukcesy w konkursach na szczeblu ponadpowiatowym, które uczniowie osiągnęli w roku szkolnym 2023/2024.

Starosta Małgorzata Szczepańska miała zaszczyt wręczyć stypendia następującym uczniom:

• Piotrowi Maciejczykowi, uczniowi Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Lwówku Śląskim,
  • Miłoszowi Kuczyńskiemu, uczniowi Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Gryfowie Śląskim,
  • Hannie Michalewskiej, uczennicy Zespołu Szkół Ekonomiczno-Technicznych w Rakowicach Wielkich,
  • Andrianie Pavliv, uczennicy Zespołu Szkół Ekonomiczno-Technicznych w Rakowicach Wielkich,
  • Karolinie Jędrzejczak, uczennicy Zespołu Szkół w Lubomierzu.

XIX Gala Laureatów była nie tylko okazją do wyróżnienia najlepszych uczniów, ale także do podkreślenia, jak ważna jest edukacja i wsparcie młodych ludzi w ich drodze do sukcesu. Wręczone stypendia są wyrazem uznania za ciężką pracę, determinację oraz godne reprezentowanie Powiatu Lwóweckiego w różnych dziedzinach. Uroczystość była także okazją do podziękowania rodzicom i nauczycielom za ich wsparcie oraz wkład w rozwój młodych talentów.

Gala zakończyła się gratulacjami dla laureatów oraz życzeniami dalszych sukcesów, które – jak podkreślano – są dla nas wszystkich inspiracją oraz powodem do dumy.