Kampania informacyjna ,,Wybieraj Bezpieczną Żywność” #EUChooseSafeFood – IV edycja 2024 ,,Jedz bezpiecznie”

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Lwówku Śląskim informuje, że Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA) prowadzi IV edycję kampanii informacyjnej „Wybieraj Bezpieczną Żywność” #EUChooseSafeFood. W roku 2024 kampania przebiega pod nazwą #Safe2EatEU ,,Jedz bezpiecznie”.

Celem kampanii jest przekazanie naukowych faktów na temat żywności;
•    zwiększenie wiedzy społeczeństwa na temat roli nauki w zapewnieniu bezpieczeństwa żywności,
•    zachęcenie społeczeństwa do dokonywania świadomych wyborów żywieniowych,

Grupa docelowa:
•    osoby w wieku 18-55 lat ze szczególnym uwzględnieniem młodych rodziców oraz osób zainteresowanych bezpieczeństwem żywności i nauka !

Tematyka kampanii skupia się w bieżącym roku na 3 tematach:
1.    Suplementy diety
2.    Higiena żywności
3.    Choroby przenoszone przez żywność

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Lwówku Śląskim po raz czwarty włącza się w realizację kampanii informacyjnej pt. ,,Wybieraj Bezpieczną Żywność”, m.in. poprzez działania edukacyjne.

Źródła:
Kampania ,,Wybieraj bezpieczną żywność”  #EUChooseSafeFood