W związku z uruchomieniem aplikacji STOP COVID, która skutecznie pomaga w ograniczaniu rozprzestrzeniania się koronawirusa, zachęcamy Państwa do pobrania na urządzenia mobilne aplikacji.

JAK TO DZIAŁA?

STOP COVID działa w oparciu o technologię Bluetooth. Aplikacja monitoruje nasze otoczenie w poszukiwaniu innych urządzeń, na których jest zainstalowana. Jeśli je znajdzie, a kontakt naszego telefonu z telefonem innej osoby potrwa przynajmniej 15 minut i będzie miał miejsce w odległości mniejszej niż 2 metry – zapamięta go na 14 dni.

Jeśli w tym czasie właściciel któregoś z urządzeń zachoruje, użytkownicy aplikacji, z którymi się spotkał, otrzymają powiadomienie. Wszystko to całkowicie anonimowo. Wasza prywatność jest dla nas priorytetem – dlatego aplikacja STOP COVID nie korzysta z żadnych danych.

Powiadomienie nie oznacza, że jesteś zakażony, ani że musisz poddać się kwarantannie. Jeśli je otrzymasz, zachowaj ostrożność – pomożesz w ten sposób zahamować rozprzestrzenianie się choroby.

Aplikację przygotowano we współpracy z Komisją Europejską i największymi światowymi firmami technologicznymi – Google i Apple. Aplikację można pobrać bezpłatnie z Google Play lub App Store.

Więcej informacji uzyskacie Państwo na stronie: https://www.gov.pl/web/protegosafe

Jak pokazują badania, skuteczna izolacja zakażonych oraz wykorzystanie aplikacji typu exposure notification (tego typu aplikacją jest STOP COVID) mogą znacząco zredukować ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa. Dlatego już dziś ściągnij, uruchom aplikację – dbaj o siebie i innych.