Dziś, w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Lwówku Śląskim, odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Edukacji Narodowej, podczas którego wyróżniono dyrektorów placówek oświatowych oraz nauczycieli z terenu powiatu lwóweckiego. Uroczystość była okazją do wyrażenia wdzięczności za ich trud i poświęcenie na rzecz rozwoju edukacji.

Starosta Lwówecki, Małgorzata Szczepańska, wręczyła nagrody Starosty 5 dyrektorom oraz 15 nauczycielom za ich szczególne osiągnięcia i zaangażowanie w pracę z młodzieżą. W gronie wyróżnionych dyrektorów znaleźli się:

• Dyrektor Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Lwówku Śląskim,
  • Dyrektor Zespołu Szkół Ekonomiczno-Technicznych w Rakowicach Wielkich,
  • Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Gryfowie Śląskim,
  • Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Lwówku Śląskim,
  • Dyrektor Powiatowego Ośrodka Rozwoju Edukacji w Lwówku Śląskim.

Wyróżnienia trafiły również do 15 nauczycieli reprezentujących różne placówki oświatowe, za ich wybitne osiągnięcia w pracy z młodzieżą oraz zaangażowanie w rozwój edukacji

Nagrody przyznane przez Starostę są wyrazem uznania za codzienną pracę, oraz wkład w podnoszenie poziomu nauczania. W swoim przemówieniu Starosta Małgorzata Szczepańska podkreśliła znaczenie pracy dyrektorów i nauczycieli, która nie tylko kształtuje przyszłość młodych pokoleń, ale również wspierają rozwój całego regionu. Wyraziła wdzięczność za ich wytrwałość i pasję, mimo licznych wyzwań, z jakimi na co dzień mierzy się oświata.

Uroczystość była także okazją do podziękowań dla wszystkich pracowników oświaty w powiecie, a Starosta życzyła zgromadzonym dalszych sukcesów zawodowych oraz satysfakcji z pełnionej misji edukacyjnej.