Szanowni Państwo, przypominamy o możliwości skorzystania z nieodpłatnej pomocy prawnej/nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego na terenie Powiatu Lwóweckiego.

Pomoc ta przysługuje:

• osobie uprawnionej, to znaczy takiej, która nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej oraz
  • osobie fizycznej prowadzącej jednoosobową działalność gospodarczą niezatrudniającą innych osób w ciągu ostatniego roku.

Największą zaletą oferowanej pomocy prawnej jest jej nieodpłatność – nie musicie Państwo za nią płacić, ponieważ koszty jej udzielania są pokrywane ze Skarbu Państwa.

W Powiecie Lwóweckim funkcjonują dwa punkty (w obu punktach pomoc udzielana jest do odwołania w trybie zdalnym):

1)  punkt powierzony adwokatom i radcom prawnym z przeznaczeniem na udzielanie nieodpłatnej pomocy prawnej,

2)  punkt powierzony  organizacji pozarządowej prowadzącej działalność pożytku publicznego z przeznaczeniem na udzielanie nieodpłatnej pomocy prawnej oraz  świadczenie nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego.

Na oba wskazane wyżej punkty składają się następujące lokalizacje:

Lwówek Śląski, ul. Szpitalna 4

• środa 12.00 – 16.00
  • czwartek 9.00 – 13.00
  • piątek 9.00 – 13.00

Gryfów Śląski, Rynek 1

• poniedziałek 13.30 – 18.00
  • piątek 13.30 – 18.00

Mirsk, ul. Mickiewicza 36

• wtorek 14.00 – 18.00
  • środa 14.00 – 18.00
  • czwartek 14.00 – 18.00 (nieodpłatna pomoc prawna, z wyjątkiem pierwszego czwartku miesiąca, w którym świadczone będzie nieodpłatne poradnictwo obywatelskie)

Lubomierz, Plac Wolności 1

• poniedziałek 9.00 – 13.00

Wleń, ul. Kościelna 1A

• wtorek 9.00 – 13.00

Jak można zapisać się na nieodpłatną pomoc prawną?

• Zadzwoń do Starostwa Powiatowego w Lwówku Śląskim – 75 782 36 50 – w celu umówienia się na poradę lub
  • Umów się samodzielnie przez formularz na stronie np.ms.gov.pl

Przypominamy, że ze względów sanitarno-epidemicznych porady do odwołania udzielane są w sposób zdalny.