Policjanci z województwa dolnośląskiego, poprzez platformę YouTube, prowadzą cykl szkoleń na żywo dla osób starszych pn. “Senior Online”. Takie szkolenie prowadzą również policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca w godzinach 09:00- 09:30.

Celem działań jest przede wszystkim kontakt Policji z seniorami i uwrażliwienie społeczeństwa na sytuacje, w których osoby stają się ofiarami przestępstwa. Uświadomienie, co jest powodem takiego stanu rzeczy i wskazanie, jak można zatrzymać ten proces. Spotkania te mają na celu zapoznanie seniorów ze skutecznymi metodami zapobiegającymi negatywnym zjawiskom, taki jak oszustwa, kradzieże rozboje oraz podniesienie ich świadomości z zakresu własnego bezpieczeństwa.

Seniorzy, którzy będą mieli możliwość uczestnictwa w takim spotkaniu profilaktycznym uzyskają informacje, do jakich zdarzeń z udziałem seniorów doszło na danym terenie, jak również będą mogli zadawać pytania, na które w trakcie spotkania lub po odpowie policjant.

W związku z powyższym serdecznie zapraszamy w najbliższy poniedziałek tj. 7 listopada 2022 roku o godzinie 09:00 na kolejne spotkanie z lwóweckimi policjantami.

Aby dołączyć do spotkania wystarczy kliknąć w poniższy link:

https://youtu.be/UgFq4ebyVdk

 

Więcej informacji na stronie https://dolnoslaska.policja.gov.pl/wr1/aktualnosci/biezace-inf/33428,Juz-za-tydzien-Senior-Online-odwiedz-kanal-internetowy-swojej-Policji-i-dowiedz-.html