Dnia 10 grudnia br. w hali sportowej w Lwówku Śląskim odbył się I Powiatowy Turniej Piłki Nożnej Halowej w którym udział wzieło sześć zespołów tj. LKS “Czarni” Lwówek Śląski (seniorzy oraz juniorzy starsi), LZS Niwnice, KS Kotliska, KS “Zbylut” Zbylutów oraz Sudety Giebułtów.

I grupa:

1 – LKS “Czarni” Lwówek Śląski (seniorzy)

2 – Sudety Giebułtów

3 – LZS Niwnice

Wyniki fazy grupowej:
LKS “Czarni” Lwówek Śląski (seniorzy) – Sudety Giebułtów                                   8:0 (5:0)

LKS “Czarni” Lwówek Śląski (seniorzy) – LZS Niwnice                                     1:2 (1:1)

Sudety Giebułtów – LZS Niwnice                                                            1:1 (1:0)

Końcowa tabela grupy I:

Lp. Nazwa drużyny Punkty Stosunek bramek Miejsce
1. LKS „Czarni” Lwówek Śląski (seniorzy) 3 9:2 2
2. Sudety Giebułtów 1 1:9 3
3. LZS Niwnice 4 3:2 1

II grupa:

1 – KS Kotliska

2 – LKS “Czarni” Lwówek Śląski (juniorzy starsi)

3 – KS “Zbylut” Zbylutów

Wyniki fazy grupowej:
KS Kotliska – LKS “Czarni” Lwówek Śląski (juniorzy starsi)                                               3:2 (3:0)

KS Kotliska – KS “Zbylut” Zbylutów                                                        3:0 (1:0)

LKS “Czarni” Lwówek Śląski (juniorzy starsi) – KS “Zbylut” Zbylutów                          4:1 (2:1)

Końcowa tabela grupy II:

Lp. Nazwa drużyny Punkty Stosunek bramek Miejsce
1. KS Kotliska 6 6:2 1
2. LKS „Czarni” Lwówek Śląski (juniorzy starsi) 3 6:4 2
3. KS „Zbylut” Zbylutów 0 1:7 3

Mecz o V miejsce:

Sudety Giebułtów – KS “Zbylut” Zbylutów                                                            3:2 (1:1)

Półfinały:

LZS Niwnice – LKS “Czarni” Lwówek Śląski (juniorzy starsi)                                   1:0 (1:0)

LKS “Czarni” Lwówek Śląski – KS Kotliska                                                     0:3 (0:1)

Mecz o III miejsce:

LKS “Czarni” Lwówek Śląski (j.s.) – LKS “Czarni” Lwówek Śląski (s.)                 2:2 (1:2) rz.k. 0:2

Finał:

LZS Niwnice – KS Kotliska                                                                      3:0 (1:0)

Skład zwycięzców (LZS Niwnice): Mateusz Kędzia (bramkarz), Radosław Chorążyczewski, Patryk Masalski, Sebastian Koman, Krzysztof Grochowski, Rafał Bomersbach, Hubert Kaczerewski, Piotr Kania oraz Michał Gerus.

Organizatorem turnieju było Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Miejsko-Gminny Klub Sportowy “Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych” w Lwówku Śląskim. Prowadzącym turnieju był Łukasz Woś – prezes SKF MGKS “ZLZS”, który wspólnie z wicestarostą powiatu lwóweckiego – Zbigniew Grześków oficjalnie otworzył w/w event sportowy.

Sędzią głównym zawodów był licencjonowany sędzia futsalu Konrad Małachowski natomiast sędzią technicznym był Maciej Kwiecień.

Każda z w/w drużyn otrzymała pamiątkowy puchar, dyplom oraz nagrody, które uroczyście wręczali: Kamil Wieliczko – dyrektor podokręgu Jelenia Góra Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej oraz Łukasz Woś – kordynator w/w wydarzenia sportowego.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich sponsorów: Starostwo Powiatowe w Lwówku Śląskim, Gmina i Miasto Lwówek Śląski, Dolnośląski Związek Piłki Nożnej, Dolnośląskie Zrzeszenie LZS oraz Tarczyński Arena Wrocław.

Słowa uznania kierujemy również dla fotografa: Jakub Michalak, który wykonał nieocenioną pracę.

Już teraz zapraszamy Państwa na kolejne turnieje piłkarskie a tymczasem pozostajemy ze sportowym pozdrowieniem – w imieniu zarządu SKF MGKS “ZLZS” Łukasz Woś.

Opis: Łukasz Woś.