Region IPA (International Police Association – Miedzynarodowe Stowarzyszenie Policji) Bolesławiec  zorganizował 7 czerwca 2024 r. na boisku trawiastym w Warcie Bolesławieckiej II Turniej IPA Piłki Nożnej. Brało w nim 10 drużyn złożonych z policjantów (Bolesławiec, Legnica, Lwówek Śląski, Złotoryja i Zgorzelec), drużyn IPA (Głogów, Bolesławiec i Jelenia Góra) i strażaków z KP PSP w Bolesławcu oraz  żołnierzy US Army.

Wyniki tych rozgrywek: I miejsce – Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Bolesławcu, II miejsce – Komenda Powiatowa Policji w Bolesławcu, III miejsce – Komenda Powiatowa Policji Lwówku Śląskim.

Najlepszy zawodnik turnieju z KMP Legnica, najlepszy bramkarz z KPP Lwówek Śląski i król strzelców z KP PSP Bolesławiec.

Komendant Powiatowy Policji w Bolesławcu podinsp. Tomasz Jagielski (też członek IPA), przewodniczący Regionu IPA Bolesławiec kom. Tomasz Kazimierczuk i wójt Gminy Warta Bolesławiecka Mirosław Haniszewski wręczyli zwycięzcom dyplomy i upominki.

W imieniu prezydium Dolnośląskiej Grupy Wojewódzkiej IPA Fryderyk Orepuk pogratulował organizatorom, zwycięzcom i pozostałym uczestnikom turnieju udanego  sportowego sukcesu, zgodnie z duchem i dewizą IPA w języku esperanto  – „Servo per Amikeco tj. Służyć poprzez przyjaźń”.    W trakcie i na zakończenie zawodów uczestnicy zostali ugoszczeni smakowitymi potrawami.

Tekst: Zdzisław Mirecki – zasłużony dla Sekcji Polskiej IPA

Foto: KPP Bolesławiec i autora tekstu