Dzień Świętego Floriana jest szczególną okazją, by wyrazić wszystkim strażakom wdzięczność za ratowanie życia, zdrowia i mienia ludzkiego oraz niesienie pomocy potrzebującym.

Dzisiaj w Powiatowej Komendzie Państwowej Straży Pożarnej w Lwówku Śląskim Starosta Lwówecki Daniel Koko podziękował strażakom za ciężką, ale bardzo ważną pracę na rzecz wszystkich mieszkańców powiatu lwóweckiego.

“Jesteście zawsze pierwsi tam, gdzie zagrożone jest ludzkie życie i zdrowie.  Dziękujmy Wam za każdy dzień służby, za stałą gotowość do niesienia pomocy innym, za troskę o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu lwóweckiego.

Niech zasłużone poczucie spełnienia i satysfakcji towarzyszy Wam każdego dnia, a Wasze święto niech przypomina nam wszystkim o wielkim zaufaniu i uznaniu, jakim cieszycie się w społeczeństwie.

Życzymy Wam bezpiecznej służby i zawsze szczęśliwych powrotów z akcji, a także zdrowia, szczęścia oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.”

Życzenia w imieniu Zarządu i Rady Powiatu Lwóweckiego zostały wręczone na ręce Komendanta Mariusza Mroza.