Z satysfakcją informujemy o zakończeniu prac modernizacyjnych w lwóweckim szpitalu związanych z utworzeniem bloku operacyjnego. Trzy lata temu wspominaliśmy o planowanej inwestycji, która została ostatecznie sfinansowana przez Powiat Lwówecki dzięki emisji obligacji. Wartość tych emisji wyniosła 6 mln złotych.

Dodatkowo Rada Powiatu Lwóweckiego postanowiła zainwestować w zakup nowoczesnego sprzętu, niezbędnego do funkcjonowania bloku, o wartości 700 tysięcy złotych.

Oddajemy dzisiaj do dyspozycji mieszkańców powiatu lwóweckiego 3 nowoczesne sale operacyjne z wyposażeniem i pełnym zapleczem temu towarzyszącym. Modernizacja bloku daje Powiatowemu Centrum Zdrowia przede wszystkim możliwość zaproszenie specjalistów, którzy w sposób bezpieczny i z zastosowaniem wszystkich procedur będą mogli wykonywać skomplikowane operacje.

Drugą istotną inwestycją PCZ jest zakup tomografu komputerowego . Do tej pory wożono pacjentów do Bolesławca, czy do innych szpitali żeby ich zdiagnozować, od dziś to elementarne narzędzie diagnostyczne jest w końcu w naszym szpitalu.

Jest to ewidentne podniesienie jakości usług Powiatowego Centrum Zdrowia i jedna z największych inwestycji ostatnich dekad Powiatu Lwóweckiego.