Powiat Lwówecki nieustannie inwestuje w rozwój infrastruktury drogowej, zapewniając mieszkańcom lepszy dostęp do miejscowości i poprawiając komunikację. W ostatnich miesiącach powiat dokonał znaczących inwestycji w modernizację dróg powiatowych, które znacznie poprawią jakość życia mieszkańców i usprawnią transport w regionie.

Ósma Edycja Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych

W ostatnich dniach ogłoszono wyniki ósmej edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych, która otworzyła drzwi dla gmin, powiatów i miast z całej Polski, pozwalając im ubiegać się o wsparcie na inwestycje lokalne.

Nasz Sukces: Wsparcie na Inwestycje na Naszym Terenie

Powiat Lwówecki osiągnął znaczący sukces, zdobywając wsparcie na inwestycje na naszym terenie. To wyjątkowe osiągnięcie, które ma ogromne znaczenie dla rozwoju naszego regionu.

Jednym z najważniejszych aspektów tego sukcesu jest uzyskanie środków na modernizację dróg.

Nasze projekty modernizacyjne dróg 2510 Pilchowice-Zapora i 2520 D Wleń-Łupki-Klecza o łącznej długości ok 3,28 km. otrzymały wsparcie finansowe w wysokości 1.881.000,00 zł.

Ponadto, wsparcie zostało przyznane na modernizację układu dróg, obejmującą drogi nr 2501D Brunów-Chmielno-Ustronie i 2518D Chmielno-Zbylutów-Skorzynice o łącznej długości około 8,7 km. Na ten cel przeznaczono 7.590.500,00 zł. Te prace nie tylko poprawią stan techniczny dróg, ale także wpłyną na bezpieczeństwo podróżujących oraz efektywność transportu na tym obszarze.