Dnia 28 kwietnia 2023 roku na Boisku Orlik przy Szkole Podstawowej nr 2 w Lwówku Śląskim odbyły się Mistrzostwa Powiatu Lwóweckiego Szkolnego Związku Sportowego w Piłce Nożnej Chłopców w ramach Igrzysk Dzieci (rocznik 2012 i młodsi). Organizatorem zawodów był PSZS w Lwówku Śląskim oraz SP 2 w Lwówek Śląskim. Zawody finansowane ze środków dotacji  Powiatu Lwóweckiego oraz Gminy i Miasta Lwówek Śląski. Najlepsza drużyna będą reprezentowała Powiat Lwówecki w rozgrywkach Finałowych Strefy Jeleniogórskiej, które odbędą się 12 maja 2023 roku w Kamiennej Górze. Gratulacje dla wszystkich drużyn.

PRZEBIEG ZAWODÓW:

SP 2 Lwówek Śląski         –              SP Lubomierz                                    1 : 1

SP Mirsk                              –              SP 1 Gryfów Śląski                           5 : 6

SP Mirsk                              –              SP 2 Lwówek Śląski                         1 : 7

SP Lubomierz                    –              SP 1 Gryfów Śląski                           2 : 5

SP 2 Lwówek Śląski         –              SP 1 Gryfów Śląski                           7 : 6

SP Lubomierz                    –              SP Mirsk                                              8 : 3

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

I miejsce             SP 2 Lwówek Śląski                         op.  Grzegorz Połaczewski

II miejsce            SP 1 Gryfów Śląski                           op. Karolina Harmacińska

III miejsce           SP Lubomierz                                    op. Sławomir Rak

IV miejsce           SP Mirsk                                              op. Atleta Chmielewska

SKŁADY DRUŻYN:

SP 2 Lwówek Śląski: Wiktor Baszak, Olaf Gałucha, Oliwier Kopyto, Adam Kostrubiec, Jakub Makowiecki, Dominik Matkowski, Jan Nakielski, Michał Okrzeja, Kacper Przybyło, Tymoteusz Zembrzycki, Maciej Zieliński, Aleksander Złotek, Dawid Fojna.

SP 1 Gryfów Śląski: Damian Buczyński, Rostislav Dedov, Filip Dziadkowski, Tymoteusz Pawliszak, Oskar Sazoński, Filip Szlas, Oskar Szymaszek, Alan Wiśniewski.

SP Lubomierz: Michał Czaja, Michał Kosowski, Filip Lichtański, Maciej Majer, Dawid Rak, Paweł Rak, Marcel Szafran.

SP Mirsk: Maciej Badura, Szymon Żuk, Jakub Domagała, Gabriel Kulaszyński, Jakub Palik, Wiktor Pazowski, Dorian Roman, Michał Rutkowski, Wiktor Tylus, Jakub Wojtowicz, Miłosz Zagrodnik.

Opracował

G. Połaczewski