Dnia 2 grudnia br. w hali sportowej w Lwówku Śląskim odbyły się Mistrzostwa Powiatu Lwóweckiego     w halowej piłce nożnej seniorów w którym udział wzieło osiem zespołów tj. LKS “Czarni”         Lwówek Śląski (seniorzy oraz juniorzy starsi), LZS Niwnice, KS Kotliska, KS “Zbylut” Zbylutów,       KS Włodzice, WKS Pilchowice oraz Kolegium Sędziów podokręgu Jelenia Góra.

I grupa:

1 – LZS Niwnice

2 – „Czarni Lwówek Śląski” (junior starszy)

3 – KS „Zbylut” Zbylutów

4 – KS Włodzice

Wyniki fazy grupowej:
LZS Niwnice – KS Włodzice                                                              0:1

Czarni Lwówek Śląski – KS Zbylutów                                                2:3

LZS Niwnice – KS Zbylutów                                                              3:1

KS Włodzice – Czarni Lwówek Śląski (j.s.)                                         1:1

LZS Niwnice – Czarni Lwówek Śląski (j.s.)                                       1:2

KS Zbylutów – KS Włodzice                                                              2:3

Końcowa tabela grupy I:

Lp. Nazwa drużyny Punkty Stosunek bramek Miejsce
1. LZS Niwnice 3 4:4 III
2. „Czarni” Lwówek Śląski (j.s.) 4 5:5 II
3. KS Zbylutów 3 6:8 IV
4. KS Włodzice 7 5:3 I

II grupa:

1 – Kolegium Sędziów podokręg Jelenia Góra

2 – WKS Pilchowice

3 – KS Kotliska

4 – Czarni Lwówek Śląski

Wyniki fazy grupowej:
Czarni Lwówek Śląski – Kolegium Sędziów                                       0:6

KS Kotliska – WKS Pilchowice                                                                      2:3

KS Kotliska – Kolegium Sędziów                                                       2:4

Czarni Lwówek Śląski – WKS Pilchowice                                         3:1

Kolegium Sędziów – WKS Pilchowice                                                3:2

KS Kotliska – Czarni Lwówek Śląski                                                 0:3

Końcowa tabela grupy II:

Lp. Nazwa drużyny Punkty Stosunek bramek Miejsce
1. Kolegium Sędziów 6 7:10 II
2. WKS Pilchowice 3 6:8 III
3. KS Kotliska 0 4:10 IV
4. Czarni Lwówek Śląski 9 12:1 I

Mecz o VII miejsce:

KS Zbylutów – KS Kotliska                                                                  1:5

Mecz o V miejsce:

LZS Niwnice – WKS Pilchowice                                                                    3:1

Półfinały:

KS Włodzice – Kolegium Sędziów                                                        2:6

Czarni Lwówek Śląski (j.s.) – Czarni Lwówek Śląski                                        1:2

Mecz o III miejsce:

KS Włodzice – Czarni Lwówek Śląski (j.s.)                                                     2:1

Finał:

Kolegium Sędziów – Czarni Lwówek Śląski                                                   2:2 (rz.k. 4:5)

Skład zwycięzców (LKS Czarni Lwówek Śląski): Dawid Wawer (bramkarz), Ireneusz Grabkowski, Marceli Kocot, Hubert Kocot, Patryk Strouhal, Kamil Karpowicz, Kacper Szatan, Mateusz Suski, Dominik Kufel oraz Hubert Stęplewski. Opiekun: Piotr Tomczak.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Ireneusz Grabkowski (LKS Czarni Lwówek Śląski), najlepszym bramkarzem ex aequo ( Dawid Wawer oraz Dominik Huzarewicz – LKS Czarni Lwówek Śląski oraz LKS Czarni Lwówek Śląski (j.s.)) natomiast królem strzelców został Jakub Chorągwicki – strzelec 11 bramek (Kolegium Sędziów).

Organizatorem turnieju było Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Miejsko-Gminny Klub Sportowy “Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych” w Lwówku Śląskim. Prowadzącym turnieju był Łukasz Woś – prezes SKF MGKS “ZLZS”, który wspólnie z wicestarostą powiatu lwóweckiego – Zbigniew Grześków oficjalnie otworzył w/w event sportowy.

Sędzią głównym zawodów był licencjonowany sędzia futsalu Konrad Małachowski natomiast sędzią technicznym był Leszek Kwas.

Każda z w/w drużyn otrzymała pamiątkowy puchar, dyplom, medal oraz nagrody rzeczowe,            które uroczyście wręczali: Kamil Wieliczko – dyrektor podokręgu Jelenia Góra Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej oraz Łukasz Woś – koordynator w/w wydarzenia sportowego.

Na halowym turnieju z rąk dyrektora podokręgu Jelenia Góra DZPN Kamila Wieliczko zostali odznaczeni:

– wicestarosta lwówecki Zbigniew Grześków (srebrna odznaka DZPN) oraz pamiątkowa koszulka

– organizator turnieju Łukasz Woś (brązowa odznaka PZPN)

Już teraz zapraszamy Państwa na kolejne turnieje piłkarskie a tymczasem pozostajemy ze sportowym pozdrowieniem – w imieniu zarządu SKF MGKS “ZLZS” Łukasz Woś.

Opis: Łukasz Woś. Fotografia: Jakub Michalak.