“Wiem, że potrzebna jest pamięć o tych kobietach, dzieciach, ludziach starych i młodych, którzy odeszli w nicość, zostali zamordowani bez sensu i powodu(…)”

“(….)Zrozumiałem, że każdy człowiek może być zdolny do popełnienia tych strasznych rzeczy i przed tym trzeba ludzi ostrzegać.”

Marek Edelman czerwiec 2005r.

19 kwietnia 1943 Getto w Warszawie – 19 kwietnia 2021 Lwówek Śląski
Żonkil, to symbol obchodów rocznicy Powstania w Getcie Warszawskim.
Z okazji 78. rocznicy, Powiatowy Ośrodek Rozwoju Edukacji wraz z Warsztatem Terapii Zajęciowej Caritas im. św. Krzysztofa uczcili pamięć ofiar tego powstania.
 “Ogłaszamy konkurs dla dociekliwych mieszkańców obu miast.  Znajdźcie  wszystkie plakaty i opiszcie ich lokalizację. Na zgłoszenia czekamy do 21 kwietnia (środa) do godziny  9.00. Nagrodzimy pierwsze zgłoszenia z prawidłowymi lokalizacjami (jedno od mieszkańca Lwówka Śląskiego,  jedno od mieszkańca Gryfowa Śląskiego).”