Kontynuując naszą podróż przez rozwój Powiatu Lwóweckiego, dzisiaj skierujemy nasze spojrzenie na obszar zdrowia. W roku 2020, Szpital Powiatowy w Lwówku Śląskim przeszedł znaczące zmiany, zwiększając swoje możliwości, by sprostać rosnącym potrzebom mieszkańców.

Przebudowa i rozbudowa Bloku Operacyjnego

– Nowoczesny Blok Operacyjny

– Centralna Sterylizacja

– Wyposażenie w nowoczesny sprzęt

W ramach tego projektu zainstalowano i zmodernizowano centralę gazów medycznych: tlenu, sprężonego powietrza medycznego i centralę próżni medycznej. Nowe pomieszczenia bloku operacyjnego zostały wyposażone w nowoczesny sprzęt, umożliwiający świadczenie wysokiej jakości usług medycznych. Wartość inwestycji wyniosła 6 400 000 zł.

Zakup tomografu komputerowego i uruchomienie pracowni

Ten krok pozwolił na poszerzenie zakresu diagnostyki i podniesienie standardów opieki zdrowotnej w Powiecie Lwóweckim. Wartość tej inwestycji wyniosła 1 201 285,72 zł.

Te przedsięwzięcia są kolejnym dowodem na zobowiązanie Powiatu do zapewnienia wysokiej jakości opieki zdrowotnej dla swoich mieszkańców. Zapraszamy do dalszego śledzenia naszej podróży przez rozwój Powiatu Lwóweckiego.