Dzień Wojska Polskiego to ważne święto, które obchodzone jest corocznie w Polsce 15 sierpnia. To dzień, w którym kraj upamiętnia i docenia wysiłki oraz poświęcenia polskich sił zbrojnych, które są fundamentem bezpieczeństwa i obrony narodowej.

Święto to ma głębokie korzenie historyczne. Zostało ustawione w 1923 roku przez prezydenta Stanisława Wojciechowskiego, aby uczcić rocznicę Bitwy Warszawskiej, zwanej również “Cudem nad Wisłą”. To wydarzenie miało miejsce w 1920 roku i było decydującym momentem wojny polsko-bolszewickiej, kiedy to Wojsko Polskie pokonało armię sowiecką, powstrzymując ich marsz na Europę Zachodnią.

Dzień Wojska Polskiego, to czas, kiedy społeczeństwo ma okazję zbliżyć się do Sił Zbrojnych, zrozumieć ich rolę i poznać wyzwania, jakie stoją przed współczesną armią. Wartości takie jak odwaga, honor i poświęcenie, które są fundamentem wojska, są w tym dniu szczególnie podkreślane.

Dzień Wojska Polskiego to także okazja do refleksji nad naszą historią, dumą narodową i wspólnotowym duchem. To czas, kiedy podkreślamy, że nasza wolność i bezpieczeństwo są wynikiem poświęcenia i determinacji żołnierzy, którzy stoją na straży naszej ojczyzny.

Wszystkim żołnierzom i Siłom Zbrojnym Polskiej Rzeczypospolitej składamy wyrazy uznania i wdzięczności w Dniu Wojska Polskiego!